Wydrukuj tę stronę
piątek, 20 maj 2022 17:13

Czy opłaca sie ogrzewać dom gazem płynnym?

ogrzewanie gazowe z butli ogrzewanie gazowe z butli pixabay

Metoda ogrzewania domu ma ogromny wpływ nie tylko na komfort lokatorów, ale również na koszty utrzymania całego gospodarstwa domowego. W dobie rosnących cen paliw grzewczych poszukiwane są atrakcyjne cenowo i zarazem funkcjonalne rozwiązania. Jednym z nich jest ogrzewanie gazem płynnym.

 

Gaz płynny – świetna alternatywa dla węgla

Nowoczesne ogrzewanie domu powinno spełniać kila ważnych warunków. Obecnie na popularności zyskują ekologiczne sposoby. W tym kontekście mówi się najczęściej o ogrzewaniu gazowym. Niemniej z uwagi na to, że nie każde gospodarstwo domowe da się podłączyć do sieci gazowej, na popularności zyskuje ogrzewanie gazowe z butli. Jest ono doskonałą alternatywą nie tylko dla ogrzewania gazem ziemnym, ale również i węglem. w przeciwieństwie do tradycyjnych paliw stałych gaz płynny nie zanieczyszcza środowiska i jest czystym paliwem.

Gaz płynny – dlaczego warto go wybrać?

Aspekty ekologiczne nie są jednymi przesłankami przemawiającymi na korzyść ogrzewania domu gazem płynnym. Jak podkreślają eksperci z firmy Amerigas będącej jednym z najważniejszych dostawców gazu płynnego na polskim rynku, omawiana metoda grzewcza ma znacznie więcej zalet. Dobrej jakości gaz płynny pochodzący od sprawdzonych dystrybutorów odznacza się wysoką kalorycznością i wydajnością, dzięki czemu zawartość jednego zbiornika wystarcza na długo. Pozwala zasilić kuchenkę gazową, a oprócz tego podgrzać wodę i ogrzać pomieszczenia domowe. Zbiornik wymaga napełnienia przeważnie dwa razy w roku: na sezon wiosenno-letni oraz jesienno-zimowy. Podczas spalania gazu płynnego nie powstają żadne pyły i osady, więc utrzymanie urządzeń grzewczych w należytej czystości przychodzi z łatwością.

Gaz płynny – od czego zależy cena instalacji?

Kwestie finansowe mają niebagatelny wpływ na to, dlaczego właściciele gospodarstw domowych coraz chętniej decydują się na ogrzewanie gazowe. Cena instalacji ustalana jest indywidualnie. Sporo zależy tu od uwarunkowań geologicznych panujących na danej posesji, a także od pojemności i rodzaju zbiornika.