sobota, 01 październik 2022 14:12

Ogrzewanie elektryczne w sypialni – na co warto postawić?

hybrydowe grzejniki elektryczne hybrydowe grzejniki elektryczne pixabay

W sypialni potrzebujemy nie tylko wygodnego łóżka i odpowiedniej atmosfery, lecz również komfortu termicznego. Po przespanej nocy, gdy wstajemy w chłodny poranek, by uszykować się do pracy lub na uczelnię, nie chcemy marznąć wychodząc spod kołdry.

 

Wśród urządzeń grzewczych, które sprawdzą się w sypialni, znajdujemy nowoczesne grzejniki elektryczne. Dlaczego warto na nie postawić? Jakie jeszcze rozwiązania proponuje nam rynek?

Nowoczesne systemy grzewcze – przede wszystkim oszczędne

W dobie, gdy szukamy miejsca na oszczędności i staramy się poradzić sobie z rosnącym wskaźnikiem inflacji, sezon grzewczy staje się dla nas ogromnym wyzwaniem. Trudno bowiem oszczędzać, jednocześnie zachowując pożądany komfort termiczny. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe.

Do wyboru mamy nowoczesne urządzenia grzewcze, w tym hybrydowe grzejniki elektryczne dostępne w sklepie https://econovli.pl/, które doskonale nadają się do zastosowania w sypialni. Są funkcjonalne, estetyczne, intuicyjne w obsłudze i, co ważne, za ich pomocą można oszczędzić na sezonie grzewczym.

W hybrydowych grzejnikach kluczowe jest działanie dwóch modułów grzewczych. Grzejnik w pierwszej kolejności korzysta z ciepła płynącego wprost z płyty czołowej. Do pracy wykorzystuje minimum energii elektrycznej. Za rozprowadzanie ciepła po sypialni oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury odpowiedzialny jest moduł działający na zasadzie promiennika podczerwieni.

Promienniki podczerwieni – bezpieczne i przyjemne ciepło

Alternatywą dla klasycznych systemów grzewczych, w tym wspomnianych urządzeń hybrydowych, są promienniki podczerwieni. One do pracy również wymagają energii elektrycznej, ale korzystają z niej tylko do momentu uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury. Następnie prąd nie jest potrzebny, bo ciepło zostaje równomiernie rozprowadzone i utrzymane przez długi czas, dzięki zjawisku promieniowania podczerwonego.

Użytkownicy docenią ten sposób ogrzewania sypialni. Będzie bowiem nie tylko oszczędnie. Jakie jeszcze zalety domownicy dostrzegą? Przede wszystkim promienniki gwarantują uzyskiwanie ciepła w sposób, który jest bezpieczny i zdrowy – zarówno dla użytkowników, jak i dla konstrukcji budynku.

Co więcej, promienniki podczerwieni mają formę płaskich paneli, które umieszcza się na ścianach lub na suficie. Dla osób wymagających, które stawiają na dopracowaną aranżację, to duża zaleta. Możliwości pod względem wystroju sypialni są bowiem praktycznie nieograniczone. Standardowe systemy grzewcze można umieścić jedynie na ścianie, a promienniki nie tylko.

Domownicy skorzystają również z sypialni ogrzewanej w sposób równomierny, bez występowania różnic na poszczególnych jej poziomach. Tylko promienniki są w stanie zapewnić taki sposób ogrzewania.

Nowoczesne, innowacyjne rozwiązania wśród urządzeń grzewczych rewolucjonizują rynek. Dzięki nim oszczędzamy, mimo korzystania z mediów takich jak prąd, a do tego uzyskujemy maksymalny komfort termiczny.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?
  Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?

  Stłuczka samochodowa należy w życiu codziennym do sytuacji najbardziej niepożądanych, powodując szereg negatywnych następstw, których z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Oczywiście to nie jedyna życiowa sytuacja, w której przydaje się ubezpieczenie, jest ich więcej. W każdej z nich ubezpieczenie ma nam co do zasady umożliwić bezproblemowe dochodzenie należnego odszkodowania od sprawcy zdarzenia, jednak nie zawsze spełnia ono nasze oczekiwania.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Skup samochodów – o tych rzeczach musisz wiedzieć
  Skup samochodów – o tych rzeczach musisz wiedzieć

  Kiedy przychodzi Ci sprzedać samochód – to o czym tak naprawdę myślisz? O tym, kto go kupi? Czy może raczej o zysku i wygodzie? Wiele osób nie zna nawet alternatyw dla komisów i ze względu na to daje swoje pojazdy właśnie tam. Czy ma to sens? To już zależy od człowieka, jednak jeśli chodzi o zysk – nie. Skup wydaje się bardziej sensownym pomysłem, dlaczego? Już tłumaczę.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 17:26
 • Czym charakteryzuje się okap kuchenny w kształcie tuby?
  Czym charakteryzuje się okap kuchenny w kształcie tuby?

  Okap kuchenny to urządzenie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Sprzęt ułatwia gotowanie oraz sprawia, że szafki kuchenne prezentują się w sposób estetyczny. Na rynku istnieje wiele modeli okapów, jednak coraz popularniejszym staje się ten w kształcie tuby. Dowiedz się, czym charakteryzuje się taki wariant urządzenia i oceń, czy sprawdzi się on w Twojej kuchni.

  Written on niedziela, 26 luty 2023 13:14
 • Sposoby leczenia zębów bez bólu
  Sposoby leczenia zębów bez bólu

  W dzisiejszych czasach leczenie zębów nie musi wiązać się z bólem. Dzięki postępowi technologicznemu i rozwojowi medycyny dentystycznej istnieje wiele sposobów na leczenie zębów bez bólu. W tym poradniku przedstawimy kilka sposobów na to, aby wycieczka do dentysty była bardziej komfortowa. Poznaj różne techniki łagodzenia bólu u stomatologa.

  Written on poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:49
 • Firmy produkujące środki ochrony roślin
  Firmy produkujące środki ochrony roślin

  Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia środków ochrony roślin, branża odnotowuje gwałtowny wzrost ich dystrybucji. Dzieje się tak dlatego, że firmy takie jak Ciech Agro Polska produkujące środki ochrony roślin są odpowiedzialne za utrzymanie bezpiecznych źródeł żywności i przyczynianie się do rozwoju społeczno-gospodarczego.

  Written on poniedziałek, 16 styczeń 2023 11:29
 • Halvetic – jakie jest jego prawidłowe dawkowanie?
  Halvetic – jakie jest jego prawidłowe dawkowanie?

  Halvetic to skuteczny środek do zwalczania chwastów, który charakteryzuje się połową dawki substancji czynnej w porównaniu do standardowych produktów. Jego zaletą jest szeroki zakres stosowania, ponieważ może być używany na różne rodzaje upraw i przeciwko różnym rodzajom chwastów.

  Written on piątek, 06 styczeń 2023 10:57
 • Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór
  Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór

  Obecnie staramy się poszukiwać dobrego rozwiązania, które bylibyśmy w stanie zastosować w przypadku pokoju dziecięcego.

  Written on poniedziałek, 26 grudzień 2022 13:00
 • Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  Zakup działki to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed każdym inwestorem. Odpowiednio wybrana nieruchomość gruntowa ułatwi nam budowę domu zgodnego z naszymi marzeniami. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję i umówimy termin u notariusza, koniecznie sprawdźmy zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Co to takiego?

  Written on środa, 21 grudzień 2022 12:58
 • Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?
  Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

  Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

  Written on środa, 23 listopad 2022 12:10
 • Jak naprawić samochód po awarii?
  Jak naprawić samochód po awarii?

  Jeśli właśnie miałeś wypadek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wezwanie pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zadzwoń na policję lub karetkę pogotowia.

  Written on piątek, 18 listopad 2022 12:27