sobota, 01 październik 2022 14:12

Ogrzewanie elektryczne w sypialni – na co warto postawić?

hybrydowe grzejniki elektryczne hybrydowe grzejniki elektryczne pixabay

W sypialni potrzebujemy nie tylko wygodnego łóżka i odpowiedniej atmosfery, lecz również komfortu termicznego. Po przespanej nocy, gdy wstajemy w chłodny poranek, by uszykować się do pracy lub na uczelnię, nie chcemy marznąć wychodząc spod kołdry.

 

Wśród urządzeń grzewczych, które sprawdzą się w sypialni, znajdujemy nowoczesne grzejniki elektryczne. Dlaczego warto na nie postawić? Jakie jeszcze rozwiązania proponuje nam rynek?

Nowoczesne systemy grzewcze – przede wszystkim oszczędne

W dobie, gdy szukamy miejsca na oszczędności i staramy się poradzić sobie z rosnącym wskaźnikiem inflacji, sezon grzewczy staje się dla nas ogromnym wyzwaniem. Trudno bowiem oszczędzać, jednocześnie zachowując pożądany komfort termiczny. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe.

Do wyboru mamy nowoczesne urządzenia grzewcze, w tym hybrydowe grzejniki elektryczne dostępne w sklepie https://econovli.pl/, które doskonale nadają się do zastosowania w sypialni. Są funkcjonalne, estetyczne, intuicyjne w obsłudze i, co ważne, za ich pomocą można oszczędzić na sezonie grzewczym.

W hybrydowych grzejnikach kluczowe jest działanie dwóch modułów grzewczych. Grzejnik w pierwszej kolejności korzysta z ciepła płynącego wprost z płyty czołowej. Do pracy wykorzystuje minimum energii elektrycznej. Za rozprowadzanie ciepła po sypialni oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury odpowiedzialny jest moduł działający na zasadzie promiennika podczerwieni.

Promienniki podczerwieni – bezpieczne i przyjemne ciepło

Alternatywą dla klasycznych systemów grzewczych, w tym wspomnianych urządzeń hybrydowych, są promienniki podczerwieni. One do pracy również wymagają energii elektrycznej, ale korzystają z niej tylko do momentu uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury. Następnie prąd nie jest potrzebny, bo ciepło zostaje równomiernie rozprowadzone i utrzymane przez długi czas, dzięki zjawisku promieniowania podczerwonego.

Użytkownicy docenią ten sposób ogrzewania sypialni. Będzie bowiem nie tylko oszczędnie. Jakie jeszcze zalety domownicy dostrzegą? Przede wszystkim promienniki gwarantują uzyskiwanie ciepła w sposób, który jest bezpieczny i zdrowy – zarówno dla użytkowników, jak i dla konstrukcji budynku.

Co więcej, promienniki podczerwieni mają formę płaskich paneli, które umieszcza się na ścianach lub na suficie. Dla osób wymagających, które stawiają na dopracowaną aranżację, to duża zaleta. Możliwości pod względem wystroju sypialni są bowiem praktycznie nieograniczone. Standardowe systemy grzewcze można umieścić jedynie na ścianie, a promienniki nie tylko.

Domownicy skorzystają również z sypialni ogrzewanej w sposób równomierny, bez występowania różnic na poszczególnych jej poziomach. Tylko promienniki są w stanie zapewnić taki sposób ogrzewania.

Nowoczesne, innowacyjne rozwiązania wśród urządzeń grzewczych rewolucjonizują rynek. Dzięki nim oszczędzamy, mimo korzystania z mediów takich jak prąd, a do tego uzyskujemy maksymalny komfort termiczny.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?
  Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

  Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

  Written on środa, 23 listopad 2022 12:10
 • Jak naprawić samochód po awarii?
  Jak naprawić samochód po awarii?

  Jeśli właśnie miałeś wypadek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wezwanie pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zadzwoń na policję lub karetkę pogotowia.

  Written on piątek, 18 listopad 2022 12:27
 • Łóżko z pojemnikiem czy bez – jakie wybrać?
  Łóżko z pojemnikiem czy bez – jakie wybrać?

  Łóżka z pojemnikiem to nowoczesne rozwiązanie w sam raz do małej sypialni. Kiedy warto je wybrać i czy opłaca się wybrać takie właśnie łóżko, a nie na przykład z szufladami? Gdzie szukać dobrych łóżek na lata? Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule.

  Written on czwartek, 17 listopad 2022 19:19
 • Czym są usługi holowania i pomoc drogowa?
  Czym są usługi holowania i pomoc drogowa?

  Holowanie to usługa, która przydaje się, gdy potrzebujesz pomocy. Usługi te są również znane jako usługi pomocy drogowej lub holowania.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:15
 • Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji
  Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji

  Wiele osób z różnych względów decyduje się na zawarcie ślubu cywilnego, który odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczystość ta jest przeważnie skromniejsza niż ślub wyznaniowy.

  Written on sobota, 12 listopad 2022 07:00
 • Dlaczego powinieneś korzystać z pomocy drogowej
  Dlaczego powinieneś korzystać z pomocy drogowej

  Pomoc drogowa to ważna usługa, która może pomóc w sytuacjach awaryjnych. Może być użyty do powrotu na trasę, jeśli masz problemy z samochodem, lub po prostu potrzebujesz pomocy w ogólnej konserwacji samochodu.

  Written on środa, 09 listopad 2022 12:31
 • Narożniki do salonu na wymiar – jakie modele są dostępne?
  Narożniki do salonu na wymiar – jakie modele są dostępne?

  Biorąc pod uwagę różnorodne style aranżacji salonowych wnętrz, mamy dzisiaj naprawdę ogromne pole do popisu. Jednym z najpopularniejszych jest styl skandynawski, który łączy chłodne barwy, minimalizm i nowoczesność.

  Written on sobota, 05 listopad 2022 16:35
 • Fakty na temat bawełny, których nie znasz
  Fakty na temat bawełny, których nie znasz

  Bawełna nieustannie zaskakuje swoimi zastosowaniami i możliwościami. Ta roślina bardzo uniwersalna ma wiele zastosowań.

  Written on środa, 02 listopad 2022 09:32
 • Kompletny przewodnik po pomocy drogowej z lawetą i jak może to zaoszczędzić czas, pieniądze i bóle głowy
  Kompletny przewodnik po pomocy drogowej z lawetą i jak może to zaoszczędzić czas, pieniądze i bóle głowy

  Holowanie jest zjawiskiem powszechnym w dzisiejszym świecie. Niezależnie od tego, czy jest to wypadek, awaria, czy z jakiegokolwiek innego powodu, potrzeba pomocy drogowej może się zdarzyć w każdej chwili.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 11:13
 • Korzyści ze strzelania na strzelnicy
  Korzyści ze strzelania na strzelnicy

  Wszyscy mamy do czynienia ze stresem w ciągu naszego życia, nawet najbardziej zrelaksowani i wyluzowani wśród nas. W naszych prymitywnych dniach pierwsi ludzie polegali na stresie, aby wydobyć ich z napiętych sytuacji.

  Written on środa, 19 październik 2022 17:40