środa, 19 październik 2022 17:40

Korzyści ze strzelania na strzelnicy

strzelnica w Warszawie strzelnica w Warszawie pixabay

Wszyscy mamy do czynienia ze stresem w ciągu naszego życia, nawet najbardziej zrelaksowani i wyluzowani wśród nas. W naszych prymitywnych dniach pierwsi ludzie polegali na stresie, aby wydobyć ich z napiętych sytuacji.

W dzisiejszym nowoczesnym świecie rzadko znajdujemy się w rzeczywistych sytuacjach typu "życie albo śmierć", "walka albo ucieczka". Jesteśmy bardziej narażeni na stres związany z pracą, a to może mieć katastrofalne skutki dla naszego ogólnego stanu zdrowia.

Właśnie dlatego coraz więcej osób odkrywa korzyści płynące z uczestnictwa w sportach strzeleckich.

5 Terapeutycznych korzyści ze strzelania na strzelnicy

Wierzcie lub nie, zmierzanie do lokalnej strzelnicy w Warszawie na bardzo potrzebną sesję strzelecką jest świetnym sposobem na odprężenie się! Oto kilka powodów, dlaczego praktyka na strzelnicy może pomóc zmniejszyć stres i niepokój oraz poprawić zdrowie fizyczne i psychiczn

1. Zwiększona pewność siebie

Jeśli kiedykolwiek zacząłeś jako niedoświadczony nowicjusz w czymkolwiek i pracowałeś na swoją drogę do bycia całkowitym profesjonalistą, wiesz na pewno, że powoduje to niesamowity wzrost pewności siebie. Z bronią palną i strzelaniem jest dokładnie tak samo. Poprawa pewności siebie to długa droga do wyższej samooceny i radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

2. Zwiększona koordynacja ręka-oko

Jedną z bardziej imponujących cech, którymi zostaliśmy obdarzeni przez niezliczone pokolenia naszych przodków, jest koordynacja ręka-oko. Ćwiczenia na strzelnicy nie tylko pomogą ci znaleźć dominujące oko i stać się bardziej wykwalifikowanym strzelcem, ale także pomogą poprawić koordynację ręka-oko w innych dziedzinach życia.

3. Zwiększona interakcja społeczna

Jeśli kiedykolwiek byłeś na strzelnicy, wiesz, że jest to miejsce dla ludzi z zupełnie różnych środowisk, których łączy miłość do strzelania. Strzelnice są doskonałym miejscem, aby poznać nowych ludzi, zawrzeć przyjaźnie, które mogą trwać całe życie, a nawet poprawić swoje umiejętności poprzez oglądanie innych profesjonalistów. Stajnie się częścią społeczności, która lubi strzelanie tak samo jak ty, może być pomocne na wiele sposobów.

4. Zmiana scenerii

W bezprecedensowych czasach nakazu pozostawania w domu i społecznego dystansu, ważniejsze niż kiedykolwiek była zmiana środowiska. Wirtualna nauka dla twoich dzieci, praca w domu dla Ciebie i twojej połówki, a wiele opcji rozrywki były w ogóle poza zasięgiem ze względu na pandemię. Wszyscy zaczęli szukać sposobów, aby wyjść z domu.

Na szczęście strzelanie na krytej strzelnicy jest bezpiecznym zajęciem, w którym można utrzymywać społeczny dystans, jednocześnie ćwiczyć. 

5. Najważniejsze - dobra zabawa

Wspominaliśmy już, jak bardzo jesteśmy w dzisiejszych czasach zajęci pracą i ogólnymi obowiązkami życiowymi, nic więc dziwnego, że mamy mniej czasu na zabawę. Nie ważne jak dużo pracy masz, potrzebujesz wykroić trochę czasu dla siebie. Wybierz się sam albo zawołaj znajomego na strzelnicę jako prezent. Bawcie się dobrze!

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?
  Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?

  Stłuczka samochodowa należy w życiu codziennym do sytuacji najbardziej niepożądanych, powodując szereg negatywnych następstw, których z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Oczywiście to nie jedyna życiowa sytuacja, w której przydaje się ubezpieczenie, jest ich więcej. W każdej z nich ubezpieczenie ma nam co do zasady umożliwić bezproblemowe dochodzenie należnego odszkodowania od sprawcy zdarzenia, jednak nie zawsze spełnia ono nasze oczekiwania.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Skup samochodów – o tych rzeczach musisz wiedzieć
  Skup samochodów – o tych rzeczach musisz wiedzieć

  Kiedy przychodzi Ci sprzedać samochód – to o czym tak naprawdę myślisz? O tym, kto go kupi? Czy może raczej o zysku i wygodzie? Wiele osób nie zna nawet alternatyw dla komisów i ze względu na to daje swoje pojazdy właśnie tam. Czy ma to sens? To już zależy od człowieka, jednak jeśli chodzi o zysk – nie. Skup wydaje się bardziej sensownym pomysłem, dlaczego? Już tłumaczę.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 17:26
 • Czym charakteryzuje się okap kuchenny w kształcie tuby?
  Czym charakteryzuje się okap kuchenny w kształcie tuby?

  Okap kuchenny to urządzenie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Sprzęt ułatwia gotowanie oraz sprawia, że szafki kuchenne prezentują się w sposób estetyczny. Na rynku istnieje wiele modeli okapów, jednak coraz popularniejszym staje się ten w kształcie tuby. Dowiedz się, czym charakteryzuje się taki wariant urządzenia i oceń, czy sprawdzi się on w Twojej kuchni.

  Written on niedziela, 26 luty 2023 13:14
 • Sposoby leczenia zębów bez bólu
  Sposoby leczenia zębów bez bólu

  W dzisiejszych czasach leczenie zębów nie musi wiązać się z bólem. Dzięki postępowi technologicznemu i rozwojowi medycyny dentystycznej istnieje wiele sposobów na leczenie zębów bez bólu. W tym poradniku przedstawimy kilka sposobów na to, aby wycieczka do dentysty była bardziej komfortowa. Poznaj różne techniki łagodzenia bólu u stomatologa.

  Written on poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:49
 • Firmy produkujące środki ochrony roślin
  Firmy produkujące środki ochrony roślin

  Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia środków ochrony roślin, branża odnotowuje gwałtowny wzrost ich dystrybucji. Dzieje się tak dlatego, że firmy takie jak Ciech Agro Polska produkujące środki ochrony roślin są odpowiedzialne za utrzymanie bezpiecznych źródeł żywności i przyczynianie się do rozwoju społeczno-gospodarczego.

  Written on poniedziałek, 16 styczeń 2023 11:29
 • Halvetic – jakie jest jego prawidłowe dawkowanie?
  Halvetic – jakie jest jego prawidłowe dawkowanie?

  Halvetic to skuteczny środek do zwalczania chwastów, który charakteryzuje się połową dawki substancji czynnej w porównaniu do standardowych produktów. Jego zaletą jest szeroki zakres stosowania, ponieważ może być używany na różne rodzaje upraw i przeciwko różnym rodzajom chwastów.

  Written on piątek, 06 styczeń 2023 10:57
 • Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór
  Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór

  Obecnie staramy się poszukiwać dobrego rozwiązania, które bylibyśmy w stanie zastosować w przypadku pokoju dziecięcego.

  Written on poniedziałek, 26 grudzień 2022 13:00
 • Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  Zakup działki to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed każdym inwestorem. Odpowiednio wybrana nieruchomość gruntowa ułatwi nam budowę domu zgodnego z naszymi marzeniami. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję i umówimy termin u notariusza, koniecznie sprawdźmy zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Co to takiego?

  Written on środa, 21 grudzień 2022 12:58
 • Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?
  Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

  Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

  Written on środa, 23 listopad 2022 12:10
 • Jak naprawić samochód po awarii?
  Jak naprawić samochód po awarii?

  Jeśli właśnie miałeś wypadek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wezwanie pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zadzwoń na policję lub karetkę pogotowia.

  Written on piątek, 18 listopad 2022 12:27