sobota, 12 listopad 2022 07:00

Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji

fotograf na ślub cywilny Warszawa fotograf na ślub cywilny Warszawa pxiabay

Wiele osób z różnych względów decyduje się na zawarcie ślubu cywilnego, który odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczystość ta jest przeważnie skromniejsza niż ślub wyznaniowy.

Jednak niezależnie od tego jest ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Młodzi muszą tez pamiętać o spełnieniu odpowiednich formalności, które pozwolą im zawrzeć związek małżeński zgodnie z polskim prawem. Jakie są najważniejsze kwestie związane z organizacją ślubu cywilnego? Jak znaleźć fotografa, który upamiętni tę wyjątkową chwilę?

Co trzeba wiedzieć o formalnościach związanych z organizacją ślubu cywilnego?

Zanim podejmie się pierwsze kroki w celu załatwiania ślubu cywilnego, warto wiedzieć, co dokładni trzeba zrobić. Znacznie przyspieszy to wszystkie formalności. W pierwszej kolejności należy udać się do USC, w którym ustala się termin. Ustawowy czas to minimum miesiąc i jeden dzień przed planowaną datą. Młodzi muszą złożyć w urzędzie zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego, a także mieć przygotowane dokumenty: dowód osobisty, skrócony aktu urodzenia. W przypadku osób będących po rozwodzie oprócz aktu urodzenia potrzebny jest także wcześniejszy akt małżeństwa. Natomiast wdowcy powinni mieć ze sobą odpis aktu zgonu współmałżonka. Jeżeli kobieta jest małoletnia, musi mieć oprócz aktu urodzenia, pisemne zapewnienie o nieistnieniu okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa i postanowienie sądu rodzinnego zezwalające na małżeństwo. W przypadku, gdy jeden ze współmałżonków pochodzi z zagranicy, dobrze jest zapoznać się z procedurami związanymi z zawieraniem związków małżeńskich z cudzoziemcami. Po ustaleniu jeszcze spraw dotyczących nazwiska po zawarciu małżeństwa dokonuje się opłaty urzędowej.

Ślub cywilny w plenerze – o czym należy pamiętać?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się śluby organizowane w plenerze. Osoby, które decydują się na zawarcie ślubu cywilnego, mogą skorzystać z takiej możliwości. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że miejsce, w jakim ma odbywać się uroczystość, powinno pozwalać na zachowanie powagi urzędu. Musi też być wyrażona zgoda przez urzędnika USC na taki rodzaj ślubu. Zazwyczaj wybierane są miejsca, gdzie jednocześnie będzie odbywać się zabawa ślubna. Dzięki czemu Młodzi nie muszą organizować transportu dla gości z miejsca zawarcie związku do tego, gdzie odbywa się wesele.

Fotograf na ślub cywilny – jak znaleźć dobrą ofertę?

Śluby cywilne zazwyczaj nie są tak uroczyste, jak te konkordatowe czy wyznaniowe. Jednak i te warto upamiętnić w odpowiedni sposób. Dlatego dobrze jest sprawdzić usługi oferowane pod hasłem: fotograf na ślub cywilny. Warszawa jest miastem, w którym swoje usługi oferuje wielu dobrych fotografów. Przed podjęciem decyzji o współpracy z którymś z nich, dobrze jest zapoznać się z portfolio oraz warunkami współpracy. Po ustaleniu konkretów warto je spisać w formie umowy. Jest to ważne z uwagi na to, że umowa chroni interesy obu stron związane z jej realizacją i wynagrodzeniem za usługę.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?
  Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

  Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

  Written on środa, 23 listopad 2022 12:10
 • Jak naprawić samochód po awarii?
  Jak naprawić samochód po awarii?

  Jeśli właśnie miałeś wypadek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wezwanie pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zadzwoń na policję lub karetkę pogotowia.

  Written on piątek, 18 listopad 2022 12:27
 • Łóżko z pojemnikiem czy bez – jakie wybrać?
  Łóżko z pojemnikiem czy bez – jakie wybrać?

  Łóżka z pojemnikiem to nowoczesne rozwiązanie w sam raz do małej sypialni. Kiedy warto je wybrać i czy opłaca się wybrać takie właśnie łóżko, a nie na przykład z szufladami? Gdzie szukać dobrych łóżek na lata? Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule.

  Written on czwartek, 17 listopad 2022 19:19
 • Czym są usługi holowania i pomoc drogowa?
  Czym są usługi holowania i pomoc drogowa?

  Holowanie to usługa, która przydaje się, gdy potrzebujesz pomocy. Usługi te są również znane jako usługi pomocy drogowej lub holowania.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:15
 • Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji
  Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji

  Wiele osób z różnych względów decyduje się na zawarcie ślubu cywilnego, który odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczystość ta jest przeważnie skromniejsza niż ślub wyznaniowy.

  Written on sobota, 12 listopad 2022 07:00
 • Dlaczego powinieneś korzystać z pomocy drogowej
  Dlaczego powinieneś korzystać z pomocy drogowej

  Pomoc drogowa to ważna usługa, która może pomóc w sytuacjach awaryjnych. Może być użyty do powrotu na trasę, jeśli masz problemy z samochodem, lub po prostu potrzebujesz pomocy w ogólnej konserwacji samochodu.

  Written on środa, 09 listopad 2022 12:31
 • Narożniki do salonu na wymiar – jakie modele są dostępne?
  Narożniki do salonu na wymiar – jakie modele są dostępne?

  Biorąc pod uwagę różnorodne style aranżacji salonowych wnętrz, mamy dzisiaj naprawdę ogromne pole do popisu. Jednym z najpopularniejszych jest styl skandynawski, który łączy chłodne barwy, minimalizm i nowoczesność.

  Written on sobota, 05 listopad 2022 16:35
 • Fakty na temat bawełny, których nie znasz
  Fakty na temat bawełny, których nie znasz

  Bawełna nieustannie zaskakuje swoimi zastosowaniami i możliwościami. Ta roślina bardzo uniwersalna ma wiele zastosowań.

  Written on środa, 02 listopad 2022 09:32
 • Kompletny przewodnik po pomocy drogowej z lawetą i jak może to zaoszczędzić czas, pieniądze i bóle głowy
  Kompletny przewodnik po pomocy drogowej z lawetą i jak może to zaoszczędzić czas, pieniądze i bóle głowy

  Holowanie jest zjawiskiem powszechnym w dzisiejszym świecie. Niezależnie od tego, czy jest to wypadek, awaria, czy z jakiegokolwiek innego powodu, potrzeba pomocy drogowej może się zdarzyć w każdej chwili.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 11:13
 • Korzyści ze strzelania na strzelnicy
  Korzyści ze strzelania na strzelnicy

  Wszyscy mamy do czynienia ze stresem w ciągu naszego życia, nawet najbardziej zrelaksowani i wyluzowani wśród nas. W naszych prymitywnych dniach pierwsi ludzie polegali na stresie, aby wydobyć ich z napiętych sytuacji.

  Written on środa, 19 październik 2022 17:40