sobota, 12 listopad 2022 07:00

Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji

fotograf na ślub cywilny Warszawa fotograf na ślub cywilny Warszawa pxiabay

Wiele osób z różnych względów decyduje się na zawarcie ślubu cywilnego, który odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczystość ta jest przeważnie skromniejsza niż ślub wyznaniowy.

Jednak niezależnie od tego jest ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Młodzi muszą tez pamiętać o spełnieniu odpowiednich formalności, które pozwolą im zawrzeć związek małżeński zgodnie z polskim prawem. Jakie są najważniejsze kwestie związane z organizacją ślubu cywilnego? Jak znaleźć fotografa, który upamiętni tę wyjątkową chwilę?

Co trzeba wiedzieć o formalnościach związanych z organizacją ślubu cywilnego?

Zanim podejmie się pierwsze kroki w celu załatwiania ślubu cywilnego, warto wiedzieć, co dokładni trzeba zrobić. Znacznie przyspieszy to wszystkie formalności. W pierwszej kolejności należy udać się do USC, w którym ustala się termin. Ustawowy czas to minimum miesiąc i jeden dzień przed planowaną datą. Młodzi muszą złożyć w urzędzie zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego, a także mieć przygotowane dokumenty: dowód osobisty, skrócony aktu urodzenia. W przypadku osób będących po rozwodzie oprócz aktu urodzenia potrzebny jest także wcześniejszy akt małżeństwa. Natomiast wdowcy powinni mieć ze sobą odpis aktu zgonu współmałżonka. Jeżeli kobieta jest małoletnia, musi mieć oprócz aktu urodzenia, pisemne zapewnienie o nieistnieniu okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa i postanowienie sądu rodzinnego zezwalające na małżeństwo. W przypadku, gdy jeden ze współmałżonków pochodzi z zagranicy, dobrze jest zapoznać się z procedurami związanymi z zawieraniem związków małżeńskich z cudzoziemcami. Po ustaleniu jeszcze spraw dotyczących nazwiska po zawarciu małżeństwa dokonuje się opłaty urzędowej.

Ślub cywilny w plenerze – o czym należy pamiętać?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się śluby organizowane w plenerze. Osoby, które decydują się na zawarcie ślubu cywilnego, mogą skorzystać z takiej możliwości. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że miejsce, w jakim ma odbywać się uroczystość, powinno pozwalać na zachowanie powagi urzędu. Musi też być wyrażona zgoda przez urzędnika USC na taki rodzaj ślubu. Zazwyczaj wybierane są miejsca, gdzie jednocześnie będzie odbywać się zabawa ślubna. Dzięki czemu Młodzi nie muszą organizować transportu dla gości z miejsca zawarcie związku do tego, gdzie odbywa się wesele.

Fotograf na ślub cywilny – jak znaleźć dobrą ofertę?

Śluby cywilne zazwyczaj nie są tak uroczyste, jak te konkordatowe czy wyznaniowe. Jednak i te warto upamiętnić w odpowiedni sposób. Dlatego dobrze jest sprawdzić usługi oferowane pod hasłem: fotograf na ślub cywilny. Warszawa jest miastem, w którym swoje usługi oferuje wielu dobrych fotografów. Przed podjęciem decyzji o współpracy z którymś z nich, dobrze jest zapoznać się z portfolio oraz warunkami współpracy. Po ustaleniu konkretów warto je spisać w formie umowy. Jest to ważne z uwagi na to, że umowa chroni interesy obu stron związane z jej realizacją i wynagrodzeniem za usługę.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?
  Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?

  Stłuczka samochodowa należy w życiu codziennym do sytuacji najbardziej niepożądanych, powodując szereg negatywnych następstw, których z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Oczywiście to nie jedyna życiowa sytuacja, w której przydaje się ubezpieczenie, jest ich więcej. W każdej z nich ubezpieczenie ma nam co do zasady umożliwić bezproblemowe dochodzenie należnego odszkodowania od sprawcy zdarzenia, jednak nie zawsze spełnia ono nasze oczekiwania.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Skup samochodów – o tych rzeczach musisz wiedzieć
  Skup samochodów – o tych rzeczach musisz wiedzieć

  Kiedy przychodzi Ci sprzedać samochód – to o czym tak naprawdę myślisz? O tym, kto go kupi? Czy może raczej o zysku i wygodzie? Wiele osób nie zna nawet alternatyw dla komisów i ze względu na to daje swoje pojazdy właśnie tam. Czy ma to sens? To już zależy od człowieka, jednak jeśli chodzi o zysk – nie. Skup wydaje się bardziej sensownym pomysłem, dlaczego? Już tłumaczę.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 17:26
 • Czym charakteryzuje się okap kuchenny w kształcie tuby?
  Czym charakteryzuje się okap kuchenny w kształcie tuby?

  Okap kuchenny to urządzenie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Sprzęt ułatwia gotowanie oraz sprawia, że szafki kuchenne prezentują się w sposób estetyczny. Na rynku istnieje wiele modeli okapów, jednak coraz popularniejszym staje się ten w kształcie tuby. Dowiedz się, czym charakteryzuje się taki wariant urządzenia i oceń, czy sprawdzi się on w Twojej kuchni.

  Written on niedziela, 26 luty 2023 13:14
 • Sposoby leczenia zębów bez bólu
  Sposoby leczenia zębów bez bólu

  W dzisiejszych czasach leczenie zębów nie musi wiązać się z bólem. Dzięki postępowi technologicznemu i rozwojowi medycyny dentystycznej istnieje wiele sposobów na leczenie zębów bez bólu. W tym poradniku przedstawimy kilka sposobów na to, aby wycieczka do dentysty była bardziej komfortowa. Poznaj różne techniki łagodzenia bólu u stomatologa.

  Written on poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:49
 • Firmy produkujące środki ochrony roślin
  Firmy produkujące środki ochrony roślin

  Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia środków ochrony roślin, branża odnotowuje gwałtowny wzrost ich dystrybucji. Dzieje się tak dlatego, że firmy takie jak Ciech Agro Polska produkujące środki ochrony roślin są odpowiedzialne za utrzymanie bezpiecznych źródeł żywności i przyczynianie się do rozwoju społeczno-gospodarczego.

  Written on poniedziałek, 16 styczeń 2023 11:29
 • Halvetic – jakie jest jego prawidłowe dawkowanie?
  Halvetic – jakie jest jego prawidłowe dawkowanie?

  Halvetic to skuteczny środek do zwalczania chwastów, który charakteryzuje się połową dawki substancji czynnej w porównaniu do standardowych produktów. Jego zaletą jest szeroki zakres stosowania, ponieważ może być używany na różne rodzaje upraw i przeciwko różnym rodzajom chwastów.

  Written on piątek, 06 styczeń 2023 10:57
 • Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór
  Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór

  Obecnie staramy się poszukiwać dobrego rozwiązania, które bylibyśmy w stanie zastosować w przypadku pokoju dziecięcego.

  Written on poniedziałek, 26 grudzień 2022 13:00
 • Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  Zakup działki to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed każdym inwestorem. Odpowiednio wybrana nieruchomość gruntowa ułatwi nam budowę domu zgodnego z naszymi marzeniami. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję i umówimy termin u notariusza, koniecznie sprawdźmy zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Co to takiego?

  Written on środa, 21 grudzień 2022 12:58
 • Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?
  Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

  Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

  Written on środa, 23 listopad 2022 12:10
 • Jak naprawić samochód po awarii?
  Jak naprawić samochód po awarii?

  Jeśli właśnie miałeś wypadek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wezwanie pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zadzwoń na policję lub karetkę pogotowia.

  Written on piątek, 18 listopad 2022 12:27