sobota, 12 listopad 2022 07:00

Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji

fotograf na ślub cywilny Warszawa fotograf na ślub cywilny Warszawa pxiabay

Wiele osób z różnych względów decyduje się na zawarcie ślubu cywilnego, który odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczystość ta jest przeważnie skromniejsza niż ślub wyznaniowy.

Jednak niezależnie od tego jest ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Młodzi muszą tez pamiętać o spełnieniu odpowiednich formalności, które pozwolą im zawrzeć związek małżeński zgodnie z polskim prawem. Jakie są najważniejsze kwestie związane z organizacją ślubu cywilnego? Jak znaleźć fotografa, który upamiętni tę wyjątkową chwilę?

Co trzeba wiedzieć o formalnościach związanych z organizacją ślubu cywilnego?

Zanim podejmie się pierwsze kroki w celu załatwiania ślubu cywilnego, warto wiedzieć, co dokładni trzeba zrobić. Znacznie przyspieszy to wszystkie formalności. W pierwszej kolejności należy udać się do USC, w którym ustala się termin. Ustawowy czas to minimum miesiąc i jeden dzień przed planowaną datą. Młodzi muszą złożyć w urzędzie zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego, a także mieć przygotowane dokumenty: dowód osobisty, skrócony aktu urodzenia. W przypadku osób będących po rozwodzie oprócz aktu urodzenia potrzebny jest także wcześniejszy akt małżeństwa. Natomiast wdowcy powinni mieć ze sobą odpis aktu zgonu współmałżonka. Jeżeli kobieta jest małoletnia, musi mieć oprócz aktu urodzenia, pisemne zapewnienie o nieistnieniu okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa i postanowienie sądu rodzinnego zezwalające na małżeństwo. W przypadku, gdy jeden ze współmałżonków pochodzi z zagranicy, dobrze jest zapoznać się z procedurami związanymi z zawieraniem związków małżeńskich z cudzoziemcami. Po ustaleniu jeszcze spraw dotyczących nazwiska po zawarciu małżeństwa dokonuje się opłaty urzędowej.

Ślub cywilny w plenerze – o czym należy pamiętać?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się śluby organizowane w plenerze. Osoby, które decydują się na zawarcie ślubu cywilnego, mogą skorzystać z takiej możliwości. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że miejsce, w jakim ma odbywać się uroczystość, powinno pozwalać na zachowanie powagi urzędu. Musi też być wyrażona zgoda przez urzędnika USC na taki rodzaj ślubu. Zazwyczaj wybierane są miejsca, gdzie jednocześnie będzie odbywać się zabawa ślubna. Dzięki czemu Młodzi nie muszą organizować transportu dla gości z miejsca zawarcie związku do tego, gdzie odbywa się wesele.

Fotograf na ślub cywilny – jak znaleźć dobrą ofertę?

Śluby cywilne zazwyczaj nie są tak uroczyste, jak te konkordatowe czy wyznaniowe. Jednak i te warto upamiętnić w odpowiedni sposób. Dlatego dobrze jest sprawdzić usługi oferowane pod hasłem: fotograf na ślub cywilny. Warszawa jest miastem, w którym swoje usługi oferuje wielu dobrych fotografów. Przed podjęciem decyzji o współpracy z którymś z nich, dobrze jest zapoznać się z portfolio oraz warunkami współpracy. Po ustaleniu konkretów warto je spisać w formie umowy. Jest to ważne z uwagi na to, że umowa chroni interesy obu stron związane z jej realizacją i wynagrodzeniem za usługę.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Kotły na pellet: Oszczędność energii, ekologia i efektywność energetyczna
  Kotły na pellet: Oszczędność energii, ekologia i efektywność energetyczna

  Wraz z postępującym rozwojem technologii grzewczej, coraz większą popularność zdobywają kotły na pellet. To ekologiczne i efektywne urządzenia, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mogą generować znaczne oszczędności dla użytkowników. W tym artykule skupimy się na wyjaśnieniu, dlaczego te urządzenia 5 są bardziej efektywne niż tradycyjne kotły, a co za tym idzie, jakie korzyści przynoszą w zakresie oszczędności paliwa.

  Written on wtorek, 05 grudzień 2023 16:53
 • Aaliza konkurencji w SEO dla kancelarii prawnych - jak nie pozostać w tyle?
  Aaliza konkurencji w SEO dla kancelarii prawnych - jak nie pozostać w tyle?

  Prawniczy rynek online stał się niezwykle konkurencyjny. Kancelarie prawne ścigają się w przestrzeni cyfrowej, aby zyskać widoczność i przyciągnąć potencjalnych klientów. Jak zapewnić, aby Twoja praktyka prawna nie została pozostawiona w tyle? Kluczowym krokiem jest dogłębna analiza konkurencji SEO.

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 11:29
 • Zalety fundacji rodzinnej – dlaczego warto ją założyć?
  Zalety fundacji rodzinnej – dlaczego warto ją założyć?

  Fundacje rodzinne są coraz częściej wybierane jako sposób na ochronę i zarządzanie majątkiem oraz jego przekazanie przyszłym pokoleniom. Ich rosnąca popularność wynika z korzystnych aspektów podatkowych, które oferują. Jakie korzyści podatkowe wiążą się z utworzeniem fundacji rodzinnej i jak można je wykorzystać zgodnie z obowiązującym prawem?

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 11:28
 • Czynnik R290 w pompach ciepła – innowacyjne rozwiązania w odnawialnej energii
  Czynnik R290 w pompach ciepła – innowacyjne rozwiązania w odnawialnej energii

  Pompy ciepła są niezwykle istotnym elementem systemów ogrzewania i chłodzenia, szczególnie w kontekście dzisiejszej troski o środowisko. Jednym z kluczowych składników, który zyskuje coraz większą popularność w branży, jest czynnik chłodniczy R290. Warto przyjrzeć się temu innowacyjnemu składnikowi i zrozumieć, dlaczego pompy ciepła marki Defro zyskują uznanie dzięki jego wykorzystaniu.

  Written on środa, 22 listopad 2023 10:56
 • Kotły gazowe: wygoda, oszczędności i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze
  Kotły gazowe: wygoda, oszczędności i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze

  Kotły gazowe są od lat popularnym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania domów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Stanowią one niezawodne źródło ciepła, które oferuje użytkownikom zarówno wygodę, jak i liczne korzyści finansowe, przy jednoczesnym szacunku dla środowiska. Niniejszy artykuł skupia się na korzyściach płynących z wykorzystania kotłów gazowych, ich zastosowaniach w domach oraz istotnych aspektach związanych z bezpieczeństwem.

  Written on środa, 22 listopad 2023 10:47
 • Serwis Klimatyzacji Samochodowej Kraków: Twój Klucz do Komfortu Podczas Jazdy
  Serwis Klimatyzacji Samochodowej Kraków: Twój Klucz do Komfortu Podczas Jazdy

  Klimatyzacja w samochodzie to jedno z najważniejszych udogodnień, które współczesne pojazdy oferują. Szczególnie w miastach takich jak Kraków, gdzie letnie temperatury potrafią być bardzo wysokie, serwis klimatyzacji samochodowej jest niezbędny, aby utrzymać komfort jazdy. W tym artykule dowiemy się, dlaczego serwis klimatyzacji jest ważny, jakie usługi oferują krakowskie warsztaty samochodowe i jak dbać o klimatyzację w naszym aucie.

  Written on czwartek, 05 październik 2023 15:04
 • Meble do kuchni - co jest obecnie w modzie?
  Meble do kuchni - co jest obecnie w modzie?

  Urządzając kuchnię, kierujemy się nie tylko własnymi potrzebami czy preferencjami, lecz także obowiązującymi trendami. Estetyka, funkcjonalność oraz nawiązania do natury- to właśnie jest modne w 2023 roku. Czym się kierować, wybierając meble do kuchni?

  Written on poniedziałek, 02 październik 2023 18:27
 • Cross-selling – na czym polega sprzedaż komplementarna?
  Cross-selling – na czym polega sprzedaż komplementarna?

  Chcesz zwiększyć wartość sprzedaży? Wartość zakupów dokonywanych przez klientów wzrośnie, jeśli do wybranych przez nich produktów zaoferujesz przydatne dodatki. Sprawdź, jak działa ta taktyka marketingowa.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:46
 • Zasłony do pokoju dziecka: funkcjonalność i wyjątkowy styl dla malucha
  Zasłony do pokoju dziecka: funkcjonalność i wyjątkowy styl dla malucha

  W aranżacji pokoju dziecka każdy detal ma znaczenie. To przestrzeń, która nie tylko spełnia funkcję snu i odpoczynku, ale również stanowi miejsce zabaw, nauki i kreatywności. Jednym z kluczowych elementów dekoracji pokoju dziecięcego są zasłony. Nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale również wpływają na atmosferę i styl pomieszczenia. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego zasłony do pokoju dziecka są nieodzownym elementem, omówimy różne opcje dostępne na rynku i podzielimy się wskazówkami, jak wybrać idealne zasłony, które spełnią oczekiwania zarówno malucha, jak i jego rodziców.

  Written on sobota, 09 wrzesień 2023 16:15
 • Materac 180x190 - Lateksowy, Pianka Visco Memory czy Kieszeniowy? Wybór, Który Odpowiada Twoim Potrzebom
  Materac 180x190 - Lateksowy, Pianka Visco Memory czy Kieszeniowy? Wybór, Który Odpowiada Twoim Potrzebom

  Wybór materaca to jedna z najważniejszych decyzji dotyczących naszego snu i ogólnego komfortu życia. Materace różnią się między sobą pod względem rodzaju wypełnienia i konstrukcji, co ma wpływ na komfort snu i wsparcie dla ciała. W artykule tym przyjrzymy się trzem popularnym rodzajom materaca 180x 190 cm: lateksowym, z pianką Visco Memory oraz kieszeniowym. Porównamy te rodzaje materacy pod kątem ich zalet, cech i odpowiedniości do różnych potrzeb. Pozwoli to Ci dokonać świadomego wyboru, który odpowiada Twoim preferencjom i potrzebom.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:18