wtorek, 31 maj 2022 16:43

Materac 120x200 cm idealny dla singla

Kaszmirowysen.pl Kaszmirowysen.pl pixabay

Standardowe rozmiary materacy 120x200 cm dostępne są w większości sklepów stacjonarnych oferujących meble i wyposażenie jak również w sklepach internetowych. Jednak wybór jednego modelu z tak dużej oferty już nie jest tak oczywisty. W artykule postaramy się opisać po krotce surowce z jakich budowane są materace. Skupimy się na ich właściwościach i przeznaczeniu.

 

Materace średnio twarde 120x200 cm a ich surowce.

Wykończenie materacy o powierzchni średnio twardej jest jednym z najbardziej rozbudowanym jeśli chodzi o surowce. To w tych modelach uzyskujemy najwięcej konfiguracji. Zaczynając od wykorzystania pianki bazowej Hr, kończąc na lateksie piance Visco Memory czy profilowanym molecie. Wszystkie wymienione surowce mieszczą się w grupie średnio twardych i są przeznaczone do użytku przez osoby z waga ciała do 100 kg. Wymienione pianki mogą być użyte w jednym materacu tworząc bardzo komfortowy i bogaty  model. Drugi rodzaj materaca średnio twardego, może zawierać poszczególne warstwy.

Właściwości poszczególnych pianek w stopniu średnio twardym.

Bazową pianką jaką producenci wykorzystują do budowy materacy jest Hr wysokoelatyczna. To ten surowiec stanowi podstawę każdego materaca. Pianka Hr o dużej gęstości 35kg/m3 tworzy doskonałe podparcie pod ciałem. Dla poprawy komfortu stosuje się warstwy nałożone na bazę. Dostępne są surowce, różniące się właściwościami. Pianka lateksowa jest najczęściej wybierana do uzupełnienia i poprawy komfortu. Jest sprężysta, odporna na wypracowanie, a wbudowane kanaliki w strukturę pianki pozwalają na przepływ powietrza. Kolejnym surowcem, równie często wybieranym jest pianka Visco memory. Jest to pianka plastyczna, zapamiętująca kształty ciała, pod wpływam ciepła pianka zmiękcza się, otulając ciało śpiącego. Na liście pianek mamy profilowany molet, który jest ciekawym surowcem jeśli chodzi o właściwości i strukturę. Pianka moletowa posiada szereg wypustek i zagłębień. Poprzez nierówności i 7stref twardości, użytkownik odczuwa delikatny masaż, a mięśnie są delikatnie masowane. Kup materac 120x200 cm na https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-120x200-cm-do-spania

Różne konstrukcją, różne potrzeby.

Dla zwiększenia dopasowania materaca do indywidualnych potrzeb klienta, producenci wykorzystują coraz to nowsze technologie zarówno w warstwach jak i w konstrukcji.

Rozróżniamy sprężyny pocket i multipocket. Niezależnie jaka jest konstrukcja, zawsze ten typ sprężyn jest umieszczany w kieszeniach w celu niezależności i cichej pracy. Różnica jaka wynika z tych dwóch rodzai konstrukcji polega na ilości sprężyn. Pocketowy wkład ma 262 sztuki/m2, zaś multipocket 510/m2. W taktyce różnica wyróżnia się mocniejszą i bardziej stabilniejszą konstrukcją w przypadku Multipocket. Dodatkowo na rozbudowanej spręzynie odczuwamy większą sztywność, co ma przełożenia na twardość materaca.

Dla kogo jaka konstrukcja, czy warto zainwestować?

Wybór konstrukcji uzależniamy od rozmiaru i wagi osoby lub osób. W przypadku materaca 120x200 cm, dla dorosłej osoby lubiącej mocne podparcie, poleca się konstrukcje ze zwiększoną liczba sprężyn. Drugi rodzaj sprężyn pocket, najczęściej wybierają osoby lżejsze z waga do 100 kg, potrzebujące większej elastyczności konstrukcji. Materace pocket są często wybierane również dla dzieci niezależnie od wieku. W sklepie internetowym Kaszmirowysen.pl dostępne są materace na obydwóch opisanych konstrukcjach kieszeniowych. Tego typu materace są dobrze odbierane przez klientów, podnoszą wysoko komfort sny, delikatnie dopasowują się do krzywizn, tworzą bardzo dobre podparcie pod ciałem. A co najważniejsze pracują punktowo, odbierając nacisk na obciążone miejsce materaca, a nie na calą konstrukcję.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Tych ubrań unikaj, jeśli chcesz zawsze wyglądać stylowo
  Tych ubrań unikaj, jeśli chcesz zawsze wyglądać stylowo

  Moda nieustannie się zmienia, o czym prędzej czy później przekonuje się każda z nas. Jednak, chociaż jest to branża niezwykle dynamiczna i zdająca nigdy się nie zatrzymywać, to i w jej przypadku możemy znaleźć rzeczy niezmienne.

  Written on poniedziałek, 04 lipiec 2022 11:39
 • Transport pojazdów uszkodzonych: kiedy laweta z Niemiec?
  Transport pojazdów uszkodzonych: kiedy laweta z Niemiec?

  Przejściowe problemy z samochodem albo awaria uniemożliwiająca kontynuowanie podróży. Codzienność w trasie to nie tylko godziny jazdy, ale także niespodziewane zdarzenia drogowe: usterki, kolizje i wypadki.

  Written on piątek, 01 lipiec 2022 15:24
 • Obsługa zdarzeń drogowych: jak działa pomoc drogowa Świecko Słubice?
  Obsługa zdarzeń drogowych: jak działa pomoc drogowa Świecko Słubice?

  Zdarzenia drogowe to codzienność, do której trzeba się przyzwyczaić. Nie możemy im przeciwdziałać, ale mamy szansę, aby dobrze przygotować się na ich okoliczność.

  Written on piątek, 01 lipiec 2022 15:19
 • Budujesz z betonu komórkowego? Sprawdź, jaka zaprawa klejowa będzie Ci potrzebna!
  Budujesz z betonu komórkowego? Sprawdź, jaka zaprawa klejowa będzie Ci potrzebna!

  Beton komórkowy doskonale sprawdza się,  jako materiał murowy do wznoszenia przegród różnego typu, z uwagi na jego łatwość wykonawczą i wysoką izolacyjność termiczną.

  Written on czwartek, 30 czerwiec 2022 15:58
 • Mieszkanie wykończone pod klucz – gdzie kupić i dlaczego warto?
  Mieszkanie wykończone pod klucz – gdzie kupić i dlaczego warto?

  Zakup nowego mieszkania to poważna inwestycja, która wymaga niemałych nakładów finansowych. Oferty deweloperów są zróżnicowane pod względem cen oraz zawartości. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę rozwiązanie w postaci mieszkania wykończonego pod klucz.

  Written on środa, 29 czerwiec 2022 17:01
 • Obsługa prawna firm. Dlaczego warto korzystać z usług prawnika?
  Obsługa prawna firm. Dlaczego warto korzystać z usług prawnika?

  Korzystanie z obsługi prawnej firm niesie ze sobą wiele korzyści, m.in. oszczędności i wygodę, ale nie są to jedyne zalety, dla których wielu przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. Zobaczmy, co jeszcze ich przekonuje.

  Written on czwartek, 23 czerwiec 2022 10:17
 • Jak wyróżnić przesyłki w biznesie?
  Jak wyróżnić przesyłki w biznesie?

  Konkurencja praktycznie w każdej branży jest bardzo duża.

  Written on wtorek, 21 czerwiec 2022 16:53
 • Kiedy pomoc drogowa to najlepsze wsparcie w trasie?
  Kiedy pomoc drogowa to najlepsze wsparcie w trasie?

  Czy zdarzeniom drogowym można przeciwdziałać? Nie ma pewnego sposobu, aby uniknąć wypadku, stłuczki czy awarii samochodu. Jednak kierowca nie musi zdawać się na przypadek – gdy w drodze pojawią się przejściowe problemy, wystarczy wybrać numer do pomocy drogowej.

  Written on piątek, 17 czerwiec 2022 17:39
 • Inteligentny program do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych
  Inteligentny program do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych

  Inteligentny program do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych zawiera w sobie ułatwienia pozwalające na poprawę jakości prowadzonej firmy. Przedsiębiorcy, którzy jeszcze nie zainwestowali w programy telematyczne powinni poważnie się nad tym zastanowić. Pozwalają one na ułatwienie codziennej pracy jednocześnie chroniąc firmę przed karami i kradzieżami.

  Written on środa, 15 czerwiec 2022 18:47
 • Praliny wiśniowe w czekoladzie czyli pyszny i wykwintny upominek na każdą okazję
  Praliny wiśniowe w czekoladzie czyli pyszny i wykwintny upominek na każdą okazję

  W trakcie życia przytrafia nam się wiele sytuacji, które wymagają od nas kupienia podarku. Często nie chodzi nawet o wymóg, ale o naszą szczerą chęć obdarowania bliskiej nam osoby. Zdarza się, że wybór prezentu wcale nie zachodzi gładko. Spędzamy więc czas na rozmyślaniach i poszukiwaniach. Czy da się tego uniknąć i czy istnieje prezent, sprawdzający się na każdą okazję?

  Written on wtorek, 14 czerwiec 2022 15:41