wtorek, 31 maj 2022 16:43

Materac 120x200 cm idealny dla singla

Kaszmirowysen.pl Kaszmirowysen.pl pixabay

Standardowe rozmiary materacy 120x200 cm dostępne są w większości sklepów stacjonarnych oferujących meble i wyposażenie jak również w sklepach internetowych. Jednak wybór jednego modelu z tak dużej oferty już nie jest tak oczywisty. W artykule postaramy się opisać po krotce surowce z jakich budowane są materace. Skupimy się na ich właściwościach i przeznaczeniu.

 

Materace średnio twarde 120x200 cm a ich surowce.

Wykończenie materacy o powierzchni średnio twardej jest jednym z najbardziej rozbudowanym jeśli chodzi o surowce. To w tych modelach uzyskujemy najwięcej konfiguracji. Zaczynając od wykorzystania pianki bazowej Hr, kończąc na lateksie piance Visco Memory czy profilowanym molecie. Wszystkie wymienione surowce mieszczą się w grupie średnio twardych i są przeznaczone do użytku przez osoby z waga ciała do 100 kg. Wymienione pianki mogą być użyte w jednym materacu tworząc bardzo komfortowy i bogaty  model. Drugi rodzaj materaca średnio twardego, może zawierać poszczególne warstwy.

Właściwości poszczególnych pianek w stopniu średnio twardym.

Bazową pianką jaką producenci wykorzystują do budowy materacy jest Hr wysokoelatyczna. To ten surowiec stanowi podstawę każdego materaca. Pianka Hr o dużej gęstości 35kg/m3 tworzy doskonałe podparcie pod ciałem. Dla poprawy komfortu stosuje się warstwy nałożone na bazę. Dostępne są surowce, różniące się właściwościami. Pianka lateksowa jest najczęściej wybierana do uzupełnienia i poprawy komfortu. Jest sprężysta, odporna na wypracowanie, a wbudowane kanaliki w strukturę pianki pozwalają na przepływ powietrza. Kolejnym surowcem, równie często wybieranym jest pianka Visco memory. Jest to pianka plastyczna, zapamiętująca kształty ciała, pod wpływam ciepła pianka zmiękcza się, otulając ciało śpiącego. Na liście pianek mamy profilowany molet, który jest ciekawym surowcem jeśli chodzi o właściwości i strukturę. Pianka moletowa posiada szereg wypustek i zagłębień. Poprzez nierówności i 7stref twardości, użytkownik odczuwa delikatny masaż, a mięśnie są delikatnie masowane. Kup materac 120x200 cm na https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-120x200-cm-do-spania

Różne konstrukcją, różne potrzeby.

Dla zwiększenia dopasowania materaca do indywidualnych potrzeb klienta, producenci wykorzystują coraz to nowsze technologie zarówno w warstwach jak i w konstrukcji.

Rozróżniamy sprężyny pocket i multipocket. Niezależnie jaka jest konstrukcja, zawsze ten typ sprężyn jest umieszczany w kieszeniach w celu niezależności i cichej pracy. Różnica jaka wynika z tych dwóch rodzai konstrukcji polega na ilości sprężyn. Pocketowy wkład ma 262 sztuki/m2, zaś multipocket 510/m2. W taktyce różnica wyróżnia się mocniejszą i bardziej stabilniejszą konstrukcją w przypadku Multipocket. Dodatkowo na rozbudowanej spręzynie odczuwamy większą sztywność, co ma przełożenia na twardość materaca.

Dla kogo jaka konstrukcja, czy warto zainwestować?

Wybór konstrukcji uzależniamy od rozmiaru i wagi osoby lub osób. W przypadku materaca 120x200 cm, dla dorosłej osoby lubiącej mocne podparcie, poleca się konstrukcje ze zwiększoną liczba sprężyn. Drugi rodzaj sprężyn pocket, najczęściej wybierają osoby lżejsze z waga do 100 kg, potrzebujące większej elastyczności konstrukcji. Materace pocket są często wybierane również dla dzieci niezależnie od wieku. W sklepie internetowym Kaszmirowysen.pl dostępne są materace na obydwóch opisanych konstrukcjach kieszeniowych. Tego typu materace są dobrze odbierane przez klientów, podnoszą wysoko komfort sny, delikatnie dopasowują się do krzywizn, tworzą bardzo dobre podparcie pod ciałem. A co najważniejsze pracują punktowo, odbierając nacisk na obciążone miejsce materaca, a nie na calą konstrukcję.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Kotły na pellet: Oszczędność energii, ekologia i efektywność energetyczna
  Kotły na pellet: Oszczędność energii, ekologia i efektywność energetyczna

  Wraz z postępującym rozwojem technologii grzewczej, coraz większą popularność zdobywają kotły na pellet. To ekologiczne i efektywne urządzenia, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mogą generować znaczne oszczędności dla użytkowników. W tym artykule skupimy się na wyjaśnieniu, dlaczego te urządzenia 5 są bardziej efektywne niż tradycyjne kotły, a co za tym idzie, jakie korzyści przynoszą w zakresie oszczędności paliwa.

  Written on wtorek, 05 grudzień 2023 16:53
 • Aaliza konkurencji w SEO dla kancelarii prawnych - jak nie pozostać w tyle?
  Aaliza konkurencji w SEO dla kancelarii prawnych - jak nie pozostać w tyle?

  Prawniczy rynek online stał się niezwykle konkurencyjny. Kancelarie prawne ścigają się w przestrzeni cyfrowej, aby zyskać widoczność i przyciągnąć potencjalnych klientów. Jak zapewnić, aby Twoja praktyka prawna nie została pozostawiona w tyle? Kluczowym krokiem jest dogłębna analiza konkurencji SEO.

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 11:29
 • Zalety fundacji rodzinnej – dlaczego warto ją założyć?
  Zalety fundacji rodzinnej – dlaczego warto ją założyć?

  Fundacje rodzinne są coraz częściej wybierane jako sposób na ochronę i zarządzanie majątkiem oraz jego przekazanie przyszłym pokoleniom. Ich rosnąca popularność wynika z korzystnych aspektów podatkowych, które oferują. Jakie korzyści podatkowe wiążą się z utworzeniem fundacji rodzinnej i jak można je wykorzystać zgodnie z obowiązującym prawem?

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 11:28
 • Czynnik R290 w pompach ciepła – innowacyjne rozwiązania w odnawialnej energii
  Czynnik R290 w pompach ciepła – innowacyjne rozwiązania w odnawialnej energii

  Pompy ciepła są niezwykle istotnym elementem systemów ogrzewania i chłodzenia, szczególnie w kontekście dzisiejszej troski o środowisko. Jednym z kluczowych składników, który zyskuje coraz większą popularność w branży, jest czynnik chłodniczy R290. Warto przyjrzeć się temu innowacyjnemu składnikowi i zrozumieć, dlaczego pompy ciepła marki Defro zyskują uznanie dzięki jego wykorzystaniu.

  Written on środa, 22 listopad 2023 10:56
 • Kotły gazowe: wygoda, oszczędności i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze
  Kotły gazowe: wygoda, oszczędności i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze

  Kotły gazowe są od lat popularnym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania domów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Stanowią one niezawodne źródło ciepła, które oferuje użytkownikom zarówno wygodę, jak i liczne korzyści finansowe, przy jednoczesnym szacunku dla środowiska. Niniejszy artykuł skupia się na korzyściach płynących z wykorzystania kotłów gazowych, ich zastosowaniach w domach oraz istotnych aspektach związanych z bezpieczeństwem.

  Written on środa, 22 listopad 2023 10:47
 • Serwis Klimatyzacji Samochodowej Kraków: Twój Klucz do Komfortu Podczas Jazdy
  Serwis Klimatyzacji Samochodowej Kraków: Twój Klucz do Komfortu Podczas Jazdy

  Klimatyzacja w samochodzie to jedno z najważniejszych udogodnień, które współczesne pojazdy oferują. Szczególnie w miastach takich jak Kraków, gdzie letnie temperatury potrafią być bardzo wysokie, serwis klimatyzacji samochodowej jest niezbędny, aby utrzymać komfort jazdy. W tym artykule dowiemy się, dlaczego serwis klimatyzacji jest ważny, jakie usługi oferują krakowskie warsztaty samochodowe i jak dbać o klimatyzację w naszym aucie.

  Written on czwartek, 05 październik 2023 15:04
 • Meble do kuchni - co jest obecnie w modzie?
  Meble do kuchni - co jest obecnie w modzie?

  Urządzając kuchnię, kierujemy się nie tylko własnymi potrzebami czy preferencjami, lecz także obowiązującymi trendami. Estetyka, funkcjonalność oraz nawiązania do natury- to właśnie jest modne w 2023 roku. Czym się kierować, wybierając meble do kuchni?

  Written on poniedziałek, 02 październik 2023 18:27
 • Cross-selling – na czym polega sprzedaż komplementarna?
  Cross-selling – na czym polega sprzedaż komplementarna?

  Chcesz zwiększyć wartość sprzedaży? Wartość zakupów dokonywanych przez klientów wzrośnie, jeśli do wybranych przez nich produktów zaoferujesz przydatne dodatki. Sprawdź, jak działa ta taktyka marketingowa.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:46
 • Zasłony do pokoju dziecka: funkcjonalność i wyjątkowy styl dla malucha
  Zasłony do pokoju dziecka: funkcjonalność i wyjątkowy styl dla malucha

  W aranżacji pokoju dziecka każdy detal ma znaczenie. To przestrzeń, która nie tylko spełnia funkcję snu i odpoczynku, ale również stanowi miejsce zabaw, nauki i kreatywności. Jednym z kluczowych elementów dekoracji pokoju dziecięcego są zasłony. Nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale również wpływają na atmosferę i styl pomieszczenia. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego zasłony do pokoju dziecka są nieodzownym elementem, omówimy różne opcje dostępne na rynku i podzielimy się wskazówkami, jak wybrać idealne zasłony, które spełnią oczekiwania zarówno malucha, jak i jego rodziców.

  Written on sobota, 09 wrzesień 2023 16:15
 • Materac 180x190 - Lateksowy, Pianka Visco Memory czy Kieszeniowy? Wybór, Który Odpowiada Twoim Potrzebom
  Materac 180x190 - Lateksowy, Pianka Visco Memory czy Kieszeniowy? Wybór, Który Odpowiada Twoim Potrzebom

  Wybór materaca to jedna z najważniejszych decyzji dotyczących naszego snu i ogólnego komfortu życia. Materace różnią się między sobą pod względem rodzaju wypełnienia i konstrukcji, co ma wpływ na komfort snu i wsparcie dla ciała. W artykule tym przyjrzymy się trzem popularnym rodzajom materaca 180x 190 cm: lateksowym, z pianką Visco Memory oraz kieszeniowym. Porównamy te rodzaje materacy pod kątem ich zalet, cech i odpowiedniości do różnych potrzeb. Pozwoli to Ci dokonać świadomego wyboru, który odpowiada Twoim preferencjom i potrzebom.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:18