środa, 14 wrzesień 2022 09:35

Otulacze dla noworodków - co warto wiedzieć?

otulacz otulacz bebetu

Każdy rodzic chce możliwie jak najlepiej dla swojego dziecka. Robią wszystko, aby otrzymało jak najlepsze wykształcenie, uczą go dobrego wychowania czy też rzecz jasna dbają o jego zdrowie.

 

Działania tego rodzaju zaczynają się dosłownie od pierwszych dni życia dziecka, co łatwo zaobserwować na przykładzie tego, jak wielką uwagę rodzice przykładają do kupowania różnego rodzaju akcesoriów. Szczególnie dobrym tego przykładem są otulacze niemowlęce. Czym one są i jak się je powinno wybierać?

Czym są otulacze dla noworodków?

Od czego powinno się zacząć zdobywanie informacji na temat otulaczy dla dzieci? Przede wszystkim dowiedzieć się trzeba tego, czym one tak w ogóle są. Jest to po prostu specjalna kwadratowa chusta, którą można rozłożyć i przykryć nią dziecko. Często otulacze mogą być również wyposażone w specjalne zapięcia w postaci suwaka lub po prostu w rzepy. Cała konstrukcja otulacza powoduje, że dziecko ma ciasno otulone ramiona oraz tułów, a jednocześnie ma dużo miejsca na nogi, więc malec może nimi swobodnie poruszać.

Jakie są zalety stosowania otulaczy?

Z jakiego jednak powodu powinno się kupić taki otulacz? Jakie są korzyści, które mogą z niego płynąć? Jak się okazuje, dobre otulenie malucha potrafi sprawić prawdziwe cuda, jeśli chodzi o jego zachowanie i nastrój. Zastosowanie takiego otulacza sprawia, że malec momentalnie się uspokaja i relaksuje, a także znacznie wydłuża się jego sen, co również ma ogromny pozytywny wpływ na codzienny nastrój.


To jednak nie wszystko, ponieważ otulacz to także poczucie bezpieczeństwa dla dziecka. Otulacz zachęca malucha do dłuższych i częstszych drzemek w ciągu dnia, pozwala łatwo zasypiać w nowych miejscach, a co najważniejsze, umożliwia bardzo wygodną zmianę pozycji podczas snu, więc malec nie odczuwa żadnego dyskomfortu.


Co bardzo ważne, stosowanie otulacza to także naprawdę wielkie korzyści z punktu widzenia rodziców i codziennej opieki nad dzieckiem. Otulacz może być bowiem wykorzystywany jako kocyk, pozwala dziecko uspokoić podczas nieprzyjemnych kolek czy też może być wykorzystywany w foteliku samochodowym. Ilość osiąganych korzyści jest naprawdę bardzo duża i z całą pewnością warto w taki otulacz zainwestować.

Jak powinno się wybierać otulacze dla niemowlaków?

Jeśli chce się nabyć dla swojego dziecka otulacz, koniecznie trzeba wiedzieć, czym się on powinien charakteryzować. Wybranie nieodpowiedniego modelu może bowiem przynieść zupełnie odwrotny do zamierzonego skutek. Na co więc należy zwracać uwagę, dokonując takiego wyboru?


Nie da się ukryć, że najważniejszą sprawą w tym wypadku jest skupienie się na materiale, z którego będzie on wykonany. W tym wypadku postawić trzeba przede wszystkim na bawełnę, która nie tylko jest bardzo miła w dotyku, lecz przede wszystkim jest przewiewna i w pełni bezpieczna dla malucha. Kupując otulacz z bawełny, nie będzie się ryzykowało podrażnieniem skóry dziecka czy też różnymi reakcjami alergicznymi.


Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, kupując otulacz, jest jego rozmiar. Jest to bardzo ważne, lecz na szczęście łatwe do określenia zagadnienie. Producenci na otulaczach podają zawsze to, do jakiego wieku dziecka są one preznaczone. Dzięki temu łatwo można nabyć odpowiedni model.


Na sam koniec dowiedzieć się jeszcze trzeba, czy otulacz ma być wyposażony w jakiś system zapięcia, czy też może ma być go pozbawiony. W tym wypadku wiele zależy tak naprawdę od miejsca jego użytkowania. Jeśli ma to być otulacz domowy, to lepiej wybrać model bez zapięcia. W przypadku otulacza zewnętrznego najlepiej wybierać wersję na zamek błyskawiczny, ponieważ rzepy mogą podrażnić dziecięcą skórę.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Kotły na pellet: Oszczędność energii, ekologia i efektywność energetyczna
  Kotły na pellet: Oszczędność energii, ekologia i efektywność energetyczna

  Wraz z postępującym rozwojem technologii grzewczej, coraz większą popularność zdobywają kotły na pellet. To ekologiczne i efektywne urządzenia, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mogą generować znaczne oszczędności dla użytkowników. W tym artykule skupimy się na wyjaśnieniu, dlaczego te urządzenia 5 są bardziej efektywne niż tradycyjne kotły, a co za tym idzie, jakie korzyści przynoszą w zakresie oszczędności paliwa.

  Written on wtorek, 05 grudzień 2023 16:53
 • Aaliza konkurencji w SEO dla kancelarii prawnych - jak nie pozostać w tyle?
  Aaliza konkurencji w SEO dla kancelarii prawnych - jak nie pozostać w tyle?

  Prawniczy rynek online stał się niezwykle konkurencyjny. Kancelarie prawne ścigają się w przestrzeni cyfrowej, aby zyskać widoczność i przyciągnąć potencjalnych klientów. Jak zapewnić, aby Twoja praktyka prawna nie została pozostawiona w tyle? Kluczowym krokiem jest dogłębna analiza konkurencji SEO.

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 11:29
 • Zalety fundacji rodzinnej – dlaczego warto ją założyć?
  Zalety fundacji rodzinnej – dlaczego warto ją założyć?

  Fundacje rodzinne są coraz częściej wybierane jako sposób na ochronę i zarządzanie majątkiem oraz jego przekazanie przyszłym pokoleniom. Ich rosnąca popularność wynika z korzystnych aspektów podatkowych, które oferują. Jakie korzyści podatkowe wiążą się z utworzeniem fundacji rodzinnej i jak można je wykorzystać zgodnie z obowiązującym prawem?

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 11:28
 • Czynnik R290 w pompach ciepła – innowacyjne rozwiązania w odnawialnej energii
  Czynnik R290 w pompach ciepła – innowacyjne rozwiązania w odnawialnej energii

  Pompy ciepła są niezwykle istotnym elementem systemów ogrzewania i chłodzenia, szczególnie w kontekście dzisiejszej troski o środowisko. Jednym z kluczowych składników, który zyskuje coraz większą popularność w branży, jest czynnik chłodniczy R290. Warto przyjrzeć się temu innowacyjnemu składnikowi i zrozumieć, dlaczego pompy ciepła marki Defro zyskują uznanie dzięki jego wykorzystaniu.

  Written on środa, 22 listopad 2023 10:56
 • Kotły gazowe: wygoda, oszczędności i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze
  Kotły gazowe: wygoda, oszczędności i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze

  Kotły gazowe są od lat popularnym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania domów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Stanowią one niezawodne źródło ciepła, które oferuje użytkownikom zarówno wygodę, jak i liczne korzyści finansowe, przy jednoczesnym szacunku dla środowiska. Niniejszy artykuł skupia się na korzyściach płynących z wykorzystania kotłów gazowych, ich zastosowaniach w domach oraz istotnych aspektach związanych z bezpieczeństwem.

  Written on środa, 22 listopad 2023 10:47
 • Serwis Klimatyzacji Samochodowej Kraków: Twój Klucz do Komfortu Podczas Jazdy
  Serwis Klimatyzacji Samochodowej Kraków: Twój Klucz do Komfortu Podczas Jazdy

  Klimatyzacja w samochodzie to jedno z najważniejszych udogodnień, które współczesne pojazdy oferują. Szczególnie w miastach takich jak Kraków, gdzie letnie temperatury potrafią być bardzo wysokie, serwis klimatyzacji samochodowej jest niezbędny, aby utrzymać komfort jazdy. W tym artykule dowiemy się, dlaczego serwis klimatyzacji jest ważny, jakie usługi oferują krakowskie warsztaty samochodowe i jak dbać o klimatyzację w naszym aucie.

  Written on czwartek, 05 październik 2023 15:04
 • Meble do kuchni - co jest obecnie w modzie?
  Meble do kuchni - co jest obecnie w modzie?

  Urządzając kuchnię, kierujemy się nie tylko własnymi potrzebami czy preferencjami, lecz także obowiązującymi trendami. Estetyka, funkcjonalność oraz nawiązania do natury- to właśnie jest modne w 2023 roku. Czym się kierować, wybierając meble do kuchni?

  Written on poniedziałek, 02 październik 2023 18:27
 • Cross-selling – na czym polega sprzedaż komplementarna?
  Cross-selling – na czym polega sprzedaż komplementarna?

  Chcesz zwiększyć wartość sprzedaży? Wartość zakupów dokonywanych przez klientów wzrośnie, jeśli do wybranych przez nich produktów zaoferujesz przydatne dodatki. Sprawdź, jak działa ta taktyka marketingowa.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:46
 • Zasłony do pokoju dziecka: funkcjonalność i wyjątkowy styl dla malucha
  Zasłony do pokoju dziecka: funkcjonalność i wyjątkowy styl dla malucha

  W aranżacji pokoju dziecka każdy detal ma znaczenie. To przestrzeń, która nie tylko spełnia funkcję snu i odpoczynku, ale również stanowi miejsce zabaw, nauki i kreatywności. Jednym z kluczowych elementów dekoracji pokoju dziecięcego są zasłony. Nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale również wpływają na atmosferę i styl pomieszczenia. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego zasłony do pokoju dziecka są nieodzownym elementem, omówimy różne opcje dostępne na rynku i podzielimy się wskazówkami, jak wybrać idealne zasłony, które spełnią oczekiwania zarówno malucha, jak i jego rodziców.

  Written on sobota, 09 wrzesień 2023 16:15
 • Materac 180x190 - Lateksowy, Pianka Visco Memory czy Kieszeniowy? Wybór, Który Odpowiada Twoim Potrzebom
  Materac 180x190 - Lateksowy, Pianka Visco Memory czy Kieszeniowy? Wybór, Który Odpowiada Twoim Potrzebom

  Wybór materaca to jedna z najważniejszych decyzji dotyczących naszego snu i ogólnego komfortu życia. Materace różnią się między sobą pod względem rodzaju wypełnienia i konstrukcji, co ma wpływ na komfort snu i wsparcie dla ciała. W artykule tym przyjrzymy się trzem popularnym rodzajom materaca 180x 190 cm: lateksowym, z pianką Visco Memory oraz kieszeniowym. Porównamy te rodzaje materacy pod kątem ich zalet, cech i odpowiedniości do różnych potrzeb. Pozwoli to Ci dokonać świadomego wyboru, który odpowiada Twoim preferencjom i potrzebom.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:18