środa, 23 listopad 2022 12:10

Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

Tabletka dzień po w Lublinie Tabletka dzień po w Lublinie pixabay

Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

Kiedy kobieta nie planuje ciąży, bardzo istotne jest, zastosowanie odpowiedniej antykoncepcji hormonalnej, która zmniejszy ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Najbardziej popularne, są tabletki, plastry, a nawet specjalne pianki antykoncepcyjne, prezerwatywy, oraz spirale, które założone dopochwowo, dają zdecydowanie największą skuteczność. Niestety, żadna antykoncepcja, nie daje gwarancji, uniknięcia ciąży, a już na pewno, gdy kobieta o niej zapomni.

Jak uchronić się przed ciążą?

Istnieje skuteczne rozwiązanie awaryjne, gdy zapomnieliśmy o zabezpieczeniu – tabletka dzień po. Mimo zastosowania antykoncepcji, lub w przypadku, gdy zostanie ona pominięta, bardzo ważny jest czas, który pozwoli na uniknięcie zajścia w ciążę. Istnieje pewien sprawdzony, oraz skuteczny sposób, na opóźnienie, lub zahamowanie owulacji, przez co plemnik nie może zapłodnić komórki, co zapobiega ciąży. Aby tak się stało, konieczne jest sięgnięcie po specjalną tabletkę, tak zwaną tabletkę po.

Czym jest tabletka dzień po, oraz czy faktycznie jest skuteczna?

Tabletka dzień po, jest rozwiązaniem awaryjnym, które nie może być często przyjmowane przez kobietę. To silna, hormonalna tabletka, która w pewien sposób, oszukuje organizm kobiety, spowalniając, lub całkowicie hamując owulację. Duża dawka hormonów, przyjęta na czas, zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę, jednak jest ogromną ingerencją w organizm kobiety, dlatego przepisywana jest wyłącznie z polecenia lekarza ginekologa.
Kiedy kobieta decyduje się na zażycie tabletki awaryjnej, bardzo ważny jest czas. Tabletka hormonalna, działa wyłącznie do 72 godzin, od odbytego stosunku. W przypadku zwłoki, lekarz nie może przepisać leku, a nawet, gdyby kobieta go zażyła, tabletka dzień po, mogłaby nie zadziałać. Ze względu na czas, który odgrywa tu zdecydowanie najważniejszą rolę, należy niezwłocznie udać się do lekarza, który wystawi receptę na tabletkę po.

Co zrobić, by uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Lublinie?

Gdy nie możliwości udania się do lekarza na wizytę stacjonarną, najlepszym, pewnym i szybkim sposobem, jest e konsultacja, która pozwoli zyskać cenny czas, oraz zmniejszyć stres, wywołany ostatnim, odbytym stosunkiem seksualnym.

Tabletka dzień po w Lublinie

W Polsce, dostępne są dwie sprawdzone tabletki po, które powodują, że przyjęcie ich na czas, zmniejszy ryzyko zajścia w niepożądaną ciąże. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, na jaką tabletkę kobieta się zdecyduje, jest to rozwiązanie awaryjne i nie należy przyjmować lekarstw często, gdyż może mieć to negatywny wpływ na organizm kobiety.
Tabletka escapelle lub ellaone, wypisywana jest z polecenia lekarza. Zobowiązany jest on, do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego z pacjentką, na podstawie którego, zdecyduje o słuszności przepisania tabletki, oraz jej rodzaju. Jakie są to tabletki? I jak wejść w ich posiadanie?
Lekarz, wypisujący receptę na tabletkę po, może przepisać escapelle lub ellaOne. W przypadku tabletki ellaOne, tabletka jest środkiem awaryjnym, działającym nawet do 5 dni. Jest skuteczna, silna, jednak może nieść za sobą skutki uboczne. Do najczęstszych, niepożądanych objawów, można zaliczyć wymioty, biegunkę, osłabienie, zmęczenie, odwodnienie, a nawet bóle mięśni. Niektóre kobiety zgłaszają również, że czują się po niej senne, i osowiałe. W przypadku karmienia piersią, kobieta po zastosowaniu tabletki ellaOne, musi odstawić dziecko, na przynajmniej 7 dni, gdyż składniki, przenikają do pokarmu.
Drugą, równie popularna, i skuteczną tabletką, jest escapelle. Choć również jest silnym lekiem, czas jej zastosowania, jest krótszy. W razie konieczności, tabletka powinna zostać zażyta przez kobietę, nie później, jak 3 dni po stosunku.
W przypadku zastosowania tabletki escapelle, najczęstszymi skutkami ubocznymi, jakie spotykają kobiety, są nudności, biegunka, silny ból w podbrzuszu, zawroty głowy, osłabienie, a nawet rozdrażnienie. W niektórych przypadkach może dojść do opóźnienia krwawienia miesiączkowego. Tak samo jak w przypadku tabletki ellaOne, substancje przenikają do pokarmu, dlatego zaleca się, odstawienie dziecka, po przyjęciu tabletki.

Jak uzyskać receptę na cito?

Jeśli obawiasz się, że zastosowana antykoncepcja była niewystarczająca, lub zapomnieliście o zabezpieczeniu, koniecznie skorzystajcie z porady lekarza, który wystawi receptę. Każda kobieta, która zdecyduje się na internetową poradę lekarską, wystarczy że, wypełni specjalny formularz, w którym zobowiązana jest, do podania wszystkich istotnych informacji, o swoim stanie zdrowia, lub ewentualnych przyjmowanych lekach, a następnie wyśle go naszym specjalistom. W naszej internetowej przychodni, lekarze, dostępni są dla kobiet przez całą dobę. Po otrzymaniu formularza, oraz szczegółowym zapoznaniu się z jego treścią, decydują o wystawieniu, lub ewentualnych przeciwskazaniach, do wystawienia recepty na tabletkę awaryjną. Decyzja ta, przede wszystkim zależy od stanu i samopoczucia kobiety. W przypadku wystawienia recepty, pacjentka otrzymuje SMSem specjalny kod do recepty, który należy podać w dowolnej aptece. Tego typu postepowanie, pozwala skrócić czas oczekiwania na tabletkę, oraz zapobiega zajściu w ciążę.
Recepta na tabletkę dzień w Lublinie, wystawiona przez Internet, nie różni się niczym od tej, którą wystawi lekarz w gabinecie lekarskim. Rozwiązanie to, jest jednak szybsze i zmniejsza ryzyko zajścia w ciąże. Kobieta, która na swój numer telefonu, otrzyma specjalny kod, może zrealizować receptę w aptece, gdyż jest ona honorowana wszędzie.
Strach przed zajściem w nieplanowaną ciąże, jest na tyle duży, że może odbić się na zdrowiu psychicznym kobiety, oraz na jej relacji z bliską osobą. Jeśli podczas stosunku, zdarzył się wam niebezpieczny incydent, nie zwlekajcie z decyzją. Koniecznie skorzystajcie z internetowej konsultacji lekarskiej, wypełnijcie formularz, oraz zdecydujcie się, na pewne rozwiązanie, jakim jest tabletka po.
To wszystko, dostępne jest całodobowo, a cały proces, trwa tylko kilka minut. Jeśli masz obawy, że może dojść do zapłodnienia, podaj tylko kilka ważnych danych, informacje medyczne, oraz numer telefonu, na który ma przyjść specjalny, wygenerowany kod, a nasi lekarze, zajmą się całą resztą, oszczędzając Ci nerwów, oraz zmniejszając czas, tak ważny w przypadku tabletki po.
Pamiętaj! Każda tabletka po, nie daje gwarancji uniknięcia zapłodnienia. Jeśli jesteś już w ciąży, tabletka jej nie przerwie, a może zagrozić Tobie lub dziecku.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Kotły na pellet: Oszczędność energii, ekologia i efektywność energetyczna
  Kotły na pellet: Oszczędność energii, ekologia i efektywność energetyczna

  Wraz z postępującym rozwojem technologii grzewczej, coraz większą popularność zdobywają kotły na pellet. To ekologiczne i efektywne urządzenia, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mogą generować znaczne oszczędności dla użytkowników. W tym artykule skupimy się na wyjaśnieniu, dlaczego te urządzenia 5 są bardziej efektywne niż tradycyjne kotły, a co za tym idzie, jakie korzyści przynoszą w zakresie oszczędności paliwa.

  Written on wtorek, 05 grudzień 2023 16:53
 • Aaliza konkurencji w SEO dla kancelarii prawnych - jak nie pozostać w tyle?
  Aaliza konkurencji w SEO dla kancelarii prawnych - jak nie pozostać w tyle?

  Prawniczy rynek online stał się niezwykle konkurencyjny. Kancelarie prawne ścigają się w przestrzeni cyfrowej, aby zyskać widoczność i przyciągnąć potencjalnych klientów. Jak zapewnić, aby Twoja praktyka prawna nie została pozostawiona w tyle? Kluczowym krokiem jest dogłębna analiza konkurencji SEO.

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 11:29
 • Zalety fundacji rodzinnej – dlaczego warto ją założyć?
  Zalety fundacji rodzinnej – dlaczego warto ją założyć?

  Fundacje rodzinne są coraz częściej wybierane jako sposób na ochronę i zarządzanie majątkiem oraz jego przekazanie przyszłym pokoleniom. Ich rosnąca popularność wynika z korzystnych aspektów podatkowych, które oferują. Jakie korzyści podatkowe wiążą się z utworzeniem fundacji rodzinnej i jak można je wykorzystać zgodnie z obowiązującym prawem?

  Written on czwartek, 23 listopad 2023 11:28
 • Czynnik R290 w pompach ciepła – innowacyjne rozwiązania w odnawialnej energii
  Czynnik R290 w pompach ciepła – innowacyjne rozwiązania w odnawialnej energii

  Pompy ciepła są niezwykle istotnym elementem systemów ogrzewania i chłodzenia, szczególnie w kontekście dzisiejszej troski o środowisko. Jednym z kluczowych składników, który zyskuje coraz większą popularność w branży, jest czynnik chłodniczy R290. Warto przyjrzeć się temu innowacyjnemu składnikowi i zrozumieć, dlaczego pompy ciepła marki Defro zyskują uznanie dzięki jego wykorzystaniu.

  Written on środa, 22 listopad 2023 10:56
 • Kotły gazowe: wygoda, oszczędności i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze
  Kotły gazowe: wygoda, oszczędności i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze

  Kotły gazowe są od lat popularnym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania domów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Stanowią one niezawodne źródło ciepła, które oferuje użytkownikom zarówno wygodę, jak i liczne korzyści finansowe, przy jednoczesnym szacunku dla środowiska. Niniejszy artykuł skupia się na korzyściach płynących z wykorzystania kotłów gazowych, ich zastosowaniach w domach oraz istotnych aspektach związanych z bezpieczeństwem.

  Written on środa, 22 listopad 2023 10:47
 • Serwis Klimatyzacji Samochodowej Kraków: Twój Klucz do Komfortu Podczas Jazdy
  Serwis Klimatyzacji Samochodowej Kraków: Twój Klucz do Komfortu Podczas Jazdy

  Klimatyzacja w samochodzie to jedno z najważniejszych udogodnień, które współczesne pojazdy oferują. Szczególnie w miastach takich jak Kraków, gdzie letnie temperatury potrafią być bardzo wysokie, serwis klimatyzacji samochodowej jest niezbędny, aby utrzymać komfort jazdy. W tym artykule dowiemy się, dlaczego serwis klimatyzacji jest ważny, jakie usługi oferują krakowskie warsztaty samochodowe i jak dbać o klimatyzację w naszym aucie.

  Written on czwartek, 05 październik 2023 15:04
 • Meble do kuchni - co jest obecnie w modzie?
  Meble do kuchni - co jest obecnie w modzie?

  Urządzając kuchnię, kierujemy się nie tylko własnymi potrzebami czy preferencjami, lecz także obowiązującymi trendami. Estetyka, funkcjonalność oraz nawiązania do natury- to właśnie jest modne w 2023 roku. Czym się kierować, wybierając meble do kuchni?

  Written on poniedziałek, 02 październik 2023 18:27
 • Cross-selling – na czym polega sprzedaż komplementarna?
  Cross-selling – na czym polega sprzedaż komplementarna?

  Chcesz zwiększyć wartość sprzedaży? Wartość zakupów dokonywanych przez klientów wzrośnie, jeśli do wybranych przez nich produktów zaoferujesz przydatne dodatki. Sprawdź, jak działa ta taktyka marketingowa.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:46
 • Zasłony do pokoju dziecka: funkcjonalność i wyjątkowy styl dla malucha
  Zasłony do pokoju dziecka: funkcjonalność i wyjątkowy styl dla malucha

  W aranżacji pokoju dziecka każdy detal ma znaczenie. To przestrzeń, która nie tylko spełnia funkcję snu i odpoczynku, ale również stanowi miejsce zabaw, nauki i kreatywności. Jednym z kluczowych elementów dekoracji pokoju dziecięcego są zasłony. Nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale również wpływają na atmosferę i styl pomieszczenia. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego zasłony do pokoju dziecka są nieodzownym elementem, omówimy różne opcje dostępne na rynku i podzielimy się wskazówkami, jak wybrać idealne zasłony, które spełnią oczekiwania zarówno malucha, jak i jego rodziców.

  Written on sobota, 09 wrzesień 2023 16:15
 • Materac 180x190 - Lateksowy, Pianka Visco Memory czy Kieszeniowy? Wybór, Który Odpowiada Twoim Potrzebom
  Materac 180x190 - Lateksowy, Pianka Visco Memory czy Kieszeniowy? Wybór, Który Odpowiada Twoim Potrzebom

  Wybór materaca to jedna z najważniejszych decyzji dotyczących naszego snu i ogólnego komfortu życia. Materace różnią się między sobą pod względem rodzaju wypełnienia i konstrukcji, co ma wpływ na komfort snu i wsparcie dla ciała. W artykule tym przyjrzymy się trzem popularnym rodzajom materaca 180x 190 cm: lateksowym, z pianką Visco Memory oraz kieszeniowym. Porównamy te rodzaje materacy pod kątem ich zalet, cech i odpowiedniości do różnych potrzeb. Pozwoli to Ci dokonać świadomego wyboru, który odpowiada Twoim preferencjom i potrzebom.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:18