środa, 23 listopad 2022 12:10

Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

Tabletka dzień po w Lublinie Tabletka dzień po w Lublinie pixabay

Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

Kiedy kobieta nie planuje ciąży, bardzo istotne jest, zastosowanie odpowiedniej antykoncepcji hormonalnej, która zmniejszy ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Najbardziej popularne, są tabletki, plastry, a nawet specjalne pianki antykoncepcyjne, prezerwatywy, oraz spirale, które założone dopochwowo, dają zdecydowanie największą skuteczność. Niestety, żadna antykoncepcja, nie daje gwarancji, uniknięcia ciąży, a już na pewno, gdy kobieta o niej zapomni.

Jak uchronić się przed ciążą?

Istnieje skuteczne rozwiązanie awaryjne, gdy zapomnieliśmy o zabezpieczeniu – tabletka dzień po. Mimo zastosowania antykoncepcji, lub w przypadku, gdy zostanie ona pominięta, bardzo ważny jest czas, który pozwoli na uniknięcie zajścia w ciążę. Istnieje pewien sprawdzony, oraz skuteczny sposób, na opóźnienie, lub zahamowanie owulacji, przez co plemnik nie może zapłodnić komórki, co zapobiega ciąży. Aby tak się stało, konieczne jest sięgnięcie po specjalną tabletkę, tak zwaną tabletkę po.

Czym jest tabletka dzień po, oraz czy faktycznie jest skuteczna?

Tabletka dzień po, jest rozwiązaniem awaryjnym, które nie może być często przyjmowane przez kobietę. To silna, hormonalna tabletka, która w pewien sposób, oszukuje organizm kobiety, spowalniając, lub całkowicie hamując owulację. Duża dawka hormonów, przyjęta na czas, zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę, jednak jest ogromną ingerencją w organizm kobiety, dlatego przepisywana jest wyłącznie z polecenia lekarza ginekologa.
Kiedy kobieta decyduje się na zażycie tabletki awaryjnej, bardzo ważny jest czas. Tabletka hormonalna, działa wyłącznie do 72 godzin, od odbytego stosunku. W przypadku zwłoki, lekarz nie może przepisać leku, a nawet, gdyby kobieta go zażyła, tabletka dzień po, mogłaby nie zadziałać. Ze względu na czas, który odgrywa tu zdecydowanie najważniejszą rolę, należy niezwłocznie udać się do lekarza, który wystawi receptę na tabletkę po.

Co zrobić, by uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Lublinie?

Gdy nie możliwości udania się do lekarza na wizytę stacjonarną, najlepszym, pewnym i szybkim sposobem, jest e konsultacja, która pozwoli zyskać cenny czas, oraz zmniejszyć stres, wywołany ostatnim, odbytym stosunkiem seksualnym.

Tabletka dzień po w Lublinie

W Polsce, dostępne są dwie sprawdzone tabletki po, które powodują, że przyjęcie ich na czas, zmniejszy ryzyko zajścia w niepożądaną ciąże. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, na jaką tabletkę kobieta się zdecyduje, jest to rozwiązanie awaryjne i nie należy przyjmować lekarstw często, gdyż może mieć to negatywny wpływ na organizm kobiety.
Tabletka escapelle lub ellaone, wypisywana jest z polecenia lekarza. Zobowiązany jest on, do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego z pacjentką, na podstawie którego, zdecyduje o słuszności przepisania tabletki, oraz jej rodzaju. Jakie są to tabletki? I jak wejść w ich posiadanie?
Lekarz, wypisujący receptę na tabletkę po, może przepisać escapelle lub ellaOne. W przypadku tabletki ellaOne, tabletka jest środkiem awaryjnym, działającym nawet do 5 dni. Jest skuteczna, silna, jednak może nieść za sobą skutki uboczne. Do najczęstszych, niepożądanych objawów, można zaliczyć wymioty, biegunkę, osłabienie, zmęczenie, odwodnienie, a nawet bóle mięśni. Niektóre kobiety zgłaszają również, że czują się po niej senne, i osowiałe. W przypadku karmienia piersią, kobieta po zastosowaniu tabletki ellaOne, musi odstawić dziecko, na przynajmniej 7 dni, gdyż składniki, przenikają do pokarmu.
Drugą, równie popularna, i skuteczną tabletką, jest escapelle. Choć również jest silnym lekiem, czas jej zastosowania, jest krótszy. W razie konieczności, tabletka powinna zostać zażyta przez kobietę, nie później, jak 3 dni po stosunku.
W przypadku zastosowania tabletki escapelle, najczęstszymi skutkami ubocznymi, jakie spotykają kobiety, są nudności, biegunka, silny ból w podbrzuszu, zawroty głowy, osłabienie, a nawet rozdrażnienie. W niektórych przypadkach może dojść do opóźnienia krwawienia miesiączkowego. Tak samo jak w przypadku tabletki ellaOne, substancje przenikają do pokarmu, dlatego zaleca się, odstawienie dziecka, po przyjęciu tabletki.

Jak uzyskać receptę na cito?

Jeśli obawiasz się, że zastosowana antykoncepcja była niewystarczająca, lub zapomnieliście o zabezpieczeniu, koniecznie skorzystajcie z porady lekarza, który wystawi receptę. Każda kobieta, która zdecyduje się na internetową poradę lekarską, wystarczy że, wypełni specjalny formularz, w którym zobowiązana jest, do podania wszystkich istotnych informacji, o swoim stanie zdrowia, lub ewentualnych przyjmowanych lekach, a następnie wyśle go naszym specjalistom. W naszej internetowej przychodni, lekarze, dostępni są dla kobiet przez całą dobę. Po otrzymaniu formularza, oraz szczegółowym zapoznaniu się z jego treścią, decydują o wystawieniu, lub ewentualnych przeciwskazaniach, do wystawienia recepty na tabletkę awaryjną. Decyzja ta, przede wszystkim zależy od stanu i samopoczucia kobiety. W przypadku wystawienia recepty, pacjentka otrzymuje SMSem specjalny kod do recepty, który należy podać w dowolnej aptece. Tego typu postepowanie, pozwala skrócić czas oczekiwania na tabletkę, oraz zapobiega zajściu w ciążę.
Recepta na tabletkę dzień w Lublinie, wystawiona przez Internet, nie różni się niczym od tej, którą wystawi lekarz w gabinecie lekarskim. Rozwiązanie to, jest jednak szybsze i zmniejsza ryzyko zajścia w ciąże. Kobieta, która na swój numer telefonu, otrzyma specjalny kod, może zrealizować receptę w aptece, gdyż jest ona honorowana wszędzie.
Strach przed zajściem w nieplanowaną ciąże, jest na tyle duży, że może odbić się na zdrowiu psychicznym kobiety, oraz na jej relacji z bliską osobą. Jeśli podczas stosunku, zdarzył się wam niebezpieczny incydent, nie zwlekajcie z decyzją. Koniecznie skorzystajcie z internetowej konsultacji lekarskiej, wypełnijcie formularz, oraz zdecydujcie się, na pewne rozwiązanie, jakim jest tabletka po.
To wszystko, dostępne jest całodobowo, a cały proces, trwa tylko kilka minut. Jeśli masz obawy, że może dojść do zapłodnienia, podaj tylko kilka ważnych danych, informacje medyczne, oraz numer telefonu, na który ma przyjść specjalny, wygenerowany kod, a nasi lekarze, zajmą się całą resztą, oszczędzając Ci nerwów, oraz zmniejszając czas, tak ważny w przypadku tabletki po.
Pamiętaj! Każda tabletka po, nie daje gwarancji uniknięcia zapłodnienia. Jeśli jesteś już w ciąży, tabletka jej nie przerwie, a może zagrozić Tobie lub dziecku.

 
Więcej w tej kategorii: « Jak naprawić samochód po awarii?

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?
  Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

  Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

  Written on środa, 23 listopad 2022 12:10
 • Jak naprawić samochód po awarii?
  Jak naprawić samochód po awarii?

  Jeśli właśnie miałeś wypadek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wezwanie pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zadzwoń na policję lub karetkę pogotowia.

  Written on piątek, 18 listopad 2022 12:27
 • Łóżko z pojemnikiem czy bez – jakie wybrać?
  Łóżko z pojemnikiem czy bez – jakie wybrać?

  Łóżka z pojemnikiem to nowoczesne rozwiązanie w sam raz do małej sypialni. Kiedy warto je wybrać i czy opłaca się wybrać takie właśnie łóżko, a nie na przykład z szufladami? Gdzie szukać dobrych łóżek na lata? Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule.

  Written on czwartek, 17 listopad 2022 19:19
 • Czym są usługi holowania i pomoc drogowa?
  Czym są usługi holowania i pomoc drogowa?

  Holowanie to usługa, która przydaje się, gdy potrzebujesz pomocy. Usługi te są również znane jako usługi pomocy drogowej lub holowania.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:15
 • Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji
  Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji

  Wiele osób z różnych względów decyduje się na zawarcie ślubu cywilnego, który odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczystość ta jest przeważnie skromniejsza niż ślub wyznaniowy.

  Written on sobota, 12 listopad 2022 07:00
 • Dlaczego powinieneś korzystać z pomocy drogowej
  Dlaczego powinieneś korzystać z pomocy drogowej

  Pomoc drogowa to ważna usługa, która może pomóc w sytuacjach awaryjnych. Może być użyty do powrotu na trasę, jeśli masz problemy z samochodem, lub po prostu potrzebujesz pomocy w ogólnej konserwacji samochodu.

  Written on środa, 09 listopad 2022 12:31
 • Narożniki do salonu na wymiar – jakie modele są dostępne?
  Narożniki do salonu na wymiar – jakie modele są dostępne?

  Biorąc pod uwagę różnorodne style aranżacji salonowych wnętrz, mamy dzisiaj naprawdę ogromne pole do popisu. Jednym z najpopularniejszych jest styl skandynawski, który łączy chłodne barwy, minimalizm i nowoczesność.

  Written on sobota, 05 listopad 2022 16:35
 • Fakty na temat bawełny, których nie znasz
  Fakty na temat bawełny, których nie znasz

  Bawełna nieustannie zaskakuje swoimi zastosowaniami i możliwościami. Ta roślina bardzo uniwersalna ma wiele zastosowań.

  Written on środa, 02 listopad 2022 09:32
 • Kompletny przewodnik po pomocy drogowej z lawetą i jak może to zaoszczędzić czas, pieniądze i bóle głowy
  Kompletny przewodnik po pomocy drogowej z lawetą i jak może to zaoszczędzić czas, pieniądze i bóle głowy

  Holowanie jest zjawiskiem powszechnym w dzisiejszym świecie. Niezależnie od tego, czy jest to wypadek, awaria, czy z jakiegokolwiek innego powodu, potrzeba pomocy drogowej może się zdarzyć w każdej chwili.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 11:13
 • Korzyści ze strzelania na strzelnicy
  Korzyści ze strzelania na strzelnicy

  Wszyscy mamy do czynienia ze stresem w ciągu naszego życia, nawet najbardziej zrelaksowani i wyluzowani wśród nas. W naszych prymitywnych dniach pierwsi ludzie polegali na stresie, aby wydobyć ich z napiętych sytuacji.

  Written on środa, 19 październik 2022 17:40