środa, 23 listopad 2022 12:10

Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

Tabletka dzień po w Lublinie Tabletka dzień po w Lublinie pixabay

Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

Kiedy kobieta nie planuje ciąży, bardzo istotne jest, zastosowanie odpowiedniej antykoncepcji hormonalnej, która zmniejszy ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Najbardziej popularne, są tabletki, plastry, a nawet specjalne pianki antykoncepcyjne, prezerwatywy, oraz spirale, które założone dopochwowo, dają zdecydowanie największą skuteczność. Niestety, żadna antykoncepcja, nie daje gwarancji, uniknięcia ciąży, a już na pewno, gdy kobieta o niej zapomni.

Jak uchronić się przed ciążą?

Istnieje skuteczne rozwiązanie awaryjne, gdy zapomnieliśmy o zabezpieczeniu – tabletka dzień po. Mimo zastosowania antykoncepcji, lub w przypadku, gdy zostanie ona pominięta, bardzo ważny jest czas, który pozwoli na uniknięcie zajścia w ciążę. Istnieje pewien sprawdzony, oraz skuteczny sposób, na opóźnienie, lub zahamowanie owulacji, przez co plemnik nie może zapłodnić komórki, co zapobiega ciąży. Aby tak się stało, konieczne jest sięgnięcie po specjalną tabletkę, tak zwaną tabletkę po.

Czym jest tabletka dzień po, oraz czy faktycznie jest skuteczna?

Tabletka dzień po, jest rozwiązaniem awaryjnym, które nie może być często przyjmowane przez kobietę. To silna, hormonalna tabletka, która w pewien sposób, oszukuje organizm kobiety, spowalniając, lub całkowicie hamując owulację. Duża dawka hormonów, przyjęta na czas, zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę, jednak jest ogromną ingerencją w organizm kobiety, dlatego przepisywana jest wyłącznie z polecenia lekarza ginekologa.
Kiedy kobieta decyduje się na zażycie tabletki awaryjnej, bardzo ważny jest czas. Tabletka hormonalna, działa wyłącznie do 72 godzin, od odbytego stosunku. W przypadku zwłoki, lekarz nie może przepisać leku, a nawet, gdyby kobieta go zażyła, tabletka dzień po, mogłaby nie zadziałać. Ze względu na czas, który odgrywa tu zdecydowanie najważniejszą rolę, należy niezwłocznie udać się do lekarza, który wystawi receptę na tabletkę po.

Co zrobić, by uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Lublinie?

Gdy nie możliwości udania się do lekarza na wizytę stacjonarną, najlepszym, pewnym i szybkim sposobem, jest e konsultacja, która pozwoli zyskać cenny czas, oraz zmniejszyć stres, wywołany ostatnim, odbytym stosunkiem seksualnym.

Tabletka dzień po w Lublinie

W Polsce, dostępne są dwie sprawdzone tabletki po, które powodują, że przyjęcie ich na czas, zmniejszy ryzyko zajścia w niepożądaną ciąże. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, na jaką tabletkę kobieta się zdecyduje, jest to rozwiązanie awaryjne i nie należy przyjmować lekarstw często, gdyż może mieć to negatywny wpływ na organizm kobiety.
Tabletka escapelle lub ellaone, wypisywana jest z polecenia lekarza. Zobowiązany jest on, do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego z pacjentką, na podstawie którego, zdecyduje o słuszności przepisania tabletki, oraz jej rodzaju. Jakie są to tabletki? I jak wejść w ich posiadanie?
Lekarz, wypisujący receptę na tabletkę po, może przepisać escapelle lub ellaOne. W przypadku tabletki ellaOne, tabletka jest środkiem awaryjnym, działającym nawet do 5 dni. Jest skuteczna, silna, jednak może nieść za sobą skutki uboczne. Do najczęstszych, niepożądanych objawów, można zaliczyć wymioty, biegunkę, osłabienie, zmęczenie, odwodnienie, a nawet bóle mięśni. Niektóre kobiety zgłaszają również, że czują się po niej senne, i osowiałe. W przypadku karmienia piersią, kobieta po zastosowaniu tabletki ellaOne, musi odstawić dziecko, na przynajmniej 7 dni, gdyż składniki, przenikają do pokarmu.
Drugą, równie popularna, i skuteczną tabletką, jest escapelle. Choć również jest silnym lekiem, czas jej zastosowania, jest krótszy. W razie konieczności, tabletka powinna zostać zażyta przez kobietę, nie później, jak 3 dni po stosunku.
W przypadku zastosowania tabletki escapelle, najczęstszymi skutkami ubocznymi, jakie spotykają kobiety, są nudności, biegunka, silny ból w podbrzuszu, zawroty głowy, osłabienie, a nawet rozdrażnienie. W niektórych przypadkach może dojść do opóźnienia krwawienia miesiączkowego. Tak samo jak w przypadku tabletki ellaOne, substancje przenikają do pokarmu, dlatego zaleca się, odstawienie dziecka, po przyjęciu tabletki.

Jak uzyskać receptę na cito?

Jeśli obawiasz się, że zastosowana antykoncepcja była niewystarczająca, lub zapomnieliście o zabezpieczeniu, koniecznie skorzystajcie z porady lekarza, który wystawi receptę. Każda kobieta, która zdecyduje się na internetową poradę lekarską, wystarczy że, wypełni specjalny formularz, w którym zobowiązana jest, do podania wszystkich istotnych informacji, o swoim stanie zdrowia, lub ewentualnych przyjmowanych lekach, a następnie wyśle go naszym specjalistom. W naszej internetowej przychodni, lekarze, dostępni są dla kobiet przez całą dobę. Po otrzymaniu formularza, oraz szczegółowym zapoznaniu się z jego treścią, decydują o wystawieniu, lub ewentualnych przeciwskazaniach, do wystawienia recepty na tabletkę awaryjną. Decyzja ta, przede wszystkim zależy od stanu i samopoczucia kobiety. W przypadku wystawienia recepty, pacjentka otrzymuje SMSem specjalny kod do recepty, który należy podać w dowolnej aptece. Tego typu postepowanie, pozwala skrócić czas oczekiwania na tabletkę, oraz zapobiega zajściu w ciążę.
Recepta na tabletkę dzień w Lublinie, wystawiona przez Internet, nie różni się niczym od tej, którą wystawi lekarz w gabinecie lekarskim. Rozwiązanie to, jest jednak szybsze i zmniejsza ryzyko zajścia w ciąże. Kobieta, która na swój numer telefonu, otrzyma specjalny kod, może zrealizować receptę w aptece, gdyż jest ona honorowana wszędzie.
Strach przed zajściem w nieplanowaną ciąże, jest na tyle duży, że może odbić się na zdrowiu psychicznym kobiety, oraz na jej relacji z bliską osobą. Jeśli podczas stosunku, zdarzył się wam niebezpieczny incydent, nie zwlekajcie z decyzją. Koniecznie skorzystajcie z internetowej konsultacji lekarskiej, wypełnijcie formularz, oraz zdecydujcie się, na pewne rozwiązanie, jakim jest tabletka po.
To wszystko, dostępne jest całodobowo, a cały proces, trwa tylko kilka minut. Jeśli masz obawy, że może dojść do zapłodnienia, podaj tylko kilka ważnych danych, informacje medyczne, oraz numer telefonu, na który ma przyjść specjalny, wygenerowany kod, a nasi lekarze, zajmą się całą resztą, oszczędzając Ci nerwów, oraz zmniejszając czas, tak ważny w przypadku tabletki po.
Pamiętaj! Każda tabletka po, nie daje gwarancji uniknięcia zapłodnienia. Jeśli jesteś już w ciąży, tabletka jej nie przerwie, a może zagrozić Tobie lub dziecku.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?
  Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?

  Stłuczka samochodowa należy w życiu codziennym do sytuacji najbardziej niepożądanych, powodując szereg negatywnych następstw, których z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Oczywiście to nie jedyna życiowa sytuacja, w której przydaje się ubezpieczenie, jest ich więcej. W każdej z nich ubezpieczenie ma nam co do zasady umożliwić bezproblemowe dochodzenie należnego odszkodowania od sprawcy zdarzenia, jednak nie zawsze spełnia ono nasze oczekiwania.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Skup samochodów – o tych rzeczach musisz wiedzieć
  Skup samochodów – o tych rzeczach musisz wiedzieć

  Kiedy przychodzi Ci sprzedać samochód – to o czym tak naprawdę myślisz? O tym, kto go kupi? Czy może raczej o zysku i wygodzie? Wiele osób nie zna nawet alternatyw dla komisów i ze względu na to daje swoje pojazdy właśnie tam. Czy ma to sens? To już zależy od człowieka, jednak jeśli chodzi o zysk – nie. Skup wydaje się bardziej sensownym pomysłem, dlaczego? Już tłumaczę.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 17:26
 • Czym charakteryzuje się okap kuchenny w kształcie tuby?
  Czym charakteryzuje się okap kuchenny w kształcie tuby?

  Okap kuchenny to urządzenie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Sprzęt ułatwia gotowanie oraz sprawia, że szafki kuchenne prezentują się w sposób estetyczny. Na rynku istnieje wiele modeli okapów, jednak coraz popularniejszym staje się ten w kształcie tuby. Dowiedz się, czym charakteryzuje się taki wariant urządzenia i oceń, czy sprawdzi się on w Twojej kuchni.

  Written on niedziela, 26 luty 2023 13:14
 • Sposoby leczenia zębów bez bólu
  Sposoby leczenia zębów bez bólu

  W dzisiejszych czasach leczenie zębów nie musi wiązać się z bólem. Dzięki postępowi technologicznemu i rozwojowi medycyny dentystycznej istnieje wiele sposobów na leczenie zębów bez bólu. W tym poradniku przedstawimy kilka sposobów na to, aby wycieczka do dentysty była bardziej komfortowa. Poznaj różne techniki łagodzenia bólu u stomatologa.

  Written on poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:49
 • Firmy produkujące środki ochrony roślin
  Firmy produkujące środki ochrony roślin

  Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia środków ochrony roślin, branża odnotowuje gwałtowny wzrost ich dystrybucji. Dzieje się tak dlatego, że firmy takie jak Ciech Agro Polska produkujące środki ochrony roślin są odpowiedzialne za utrzymanie bezpiecznych źródeł żywności i przyczynianie się do rozwoju społeczno-gospodarczego.

  Written on poniedziałek, 16 styczeń 2023 11:29
 • Halvetic – jakie jest jego prawidłowe dawkowanie?
  Halvetic – jakie jest jego prawidłowe dawkowanie?

  Halvetic to skuteczny środek do zwalczania chwastów, który charakteryzuje się połową dawki substancji czynnej w porównaniu do standardowych produktów. Jego zaletą jest szeroki zakres stosowania, ponieważ może być używany na różne rodzaje upraw i przeciwko różnym rodzajom chwastów.

  Written on piątek, 06 styczeń 2023 10:57
 • Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór
  Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór

  Obecnie staramy się poszukiwać dobrego rozwiązania, które bylibyśmy w stanie zastosować w przypadku pokoju dziecięcego.

  Written on poniedziałek, 26 grudzień 2022 13:00
 • Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  Zakup działki to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed każdym inwestorem. Odpowiednio wybrana nieruchomość gruntowa ułatwi nam budowę domu zgodnego z naszymi marzeniami. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję i umówimy termin u notariusza, koniecznie sprawdźmy zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Co to takiego?

  Written on środa, 21 grudzień 2022 12:58
 • Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?
  Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

  Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

  Written on środa, 23 listopad 2022 12:10
 • Jak naprawić samochód po awarii?
  Jak naprawić samochód po awarii?

  Jeśli właśnie miałeś wypadek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wezwanie pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zadzwoń na policję lub karetkę pogotowia.

  Written on piątek, 18 listopad 2022 12:27