wtorek, 30 sierpień 2022 12:02

Czym są dźwigary wentylatorów?

dźwigary wentylatorów dźwigary wentylatorów pixabay

W nowoczesnych systemach wentylacyjnych w różnego rodzaju budynkach niezbędnym elementem konstrukcyjnym są dźwigary wentylatorów.

Bez ich zastosowania trudno o skuteczny i bezpieczny montaż wentylatorów różnych typów na stropach czy ścianach budynków. Dźwigary są dostępne w różnych wariantach - w zależności od rodzaju konstrukcji oraz wentylatora. Niezależnie od tego każdy standardowy i specjalistyczny dźwigar bazuje na podobnych zasadach.

Zasady działania dźwigarów wentylacyjnych

Dźwigar jest tym elementem konstrukcyjnym, który przenosi obciążenia z urządzenia wentylacyjnego na specjalne podpory. Dźwigary posiadają specjalnie wypalone otwory do efektywnego zamontowania wentylatorów. Standardowo elementy te montuje się nad stropem pozornym, w górnej części komory. Dźwigary są ustawiane w różnych odległościach w zależności od rodzaju wentylatorów i charakterystyki całego systemu wentylacyjnego. Mocowanie kanałów wentylacyjnych do wentylacji umieszczonej na dźwigarach jest dużo łatwiejsze niż przy użyciu standardowych metod. Wszystkie dźwigary są bardzo łatwe w montażu na dowolnej wysokości. Istnieją także wersje dźwigarów pozwalające montować wentylatory w suszarniach nieposiadających stropu pozornego. W tej sytuacji wentylatory są montowane na tylnej ścianie komory suszarniczej.

Parametry dźwigarów wentylacyjnych

W przypadku dźwigarów wentylacyjnych dominują wersje wykonane z wysokiej klasy aluminium lub z wysokogatunkowej stali (w tym stali antykorozyjnej St3s). Dzięki temu dźwigary są trwałe i zabezpieczone przed uszkodzeniami czy korozją. Bazując na aluminium, dźwigary są bardzo lekkie i łatwe w podwieszeniu do stropu. W przypadku dłuższych instalacji dźwigary są wykonywane w elementach skręcanych. Renomowane firmy mają obecnie w ofercie tego rodzaju złożone dźwigary wentylatorów (https://www.ventech.pl/dzwigary-wentylatorow/).

Wymiary dźwigarów są standardowe jak i mogą być dostosowane do potrzeb klientów - przede wszystkim rodzaju wentylatorów, ich wymiarów i wagi oraz sposobu montażu. Wszystkie dźwigary mają niezbędne atesty potwierdzające ich wysoką jakość, a renomowane firmy dają solidne gwarancje na swoje modele. Układy wentylacyjne składające się z dźwigarów są bardzo wygodne w transporcie w różnych warunkach. Regularnie na rynku pojawiają się nowe modele dźwigarów do wentylatorów i systemów wentylacyjnych, bazujące na coraz bardziej wytrzymałych surowcach. Dźwigary są spójne z innymi elementami stosowanymi w magazynach czy budynkach użytkowych.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Sposoby leczenia zębów bez bólu
  Sposoby leczenia zębów bez bólu

  W dzisiejszych czasach leczenie zębów nie musi wiązać się z bólem. Dzięki postępowi technologicznemu i rozwojowi medycyny dentystycznej istnieje wiele sposobów na leczenie zębów bez bólu. W tym poradniku przedstawimy kilka sposobów na to, aby wycieczka do dentysty była bardziej komfortowa. Poznaj różne techniki łagodzenia bólu u stomatologa.

  Written on poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:49
 • Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór
  Dobry sklep z zasłonami ułatwia wybór

  Obecnie staramy się poszukiwać dobrego rozwiązania, które bylibyśmy w stanie zastosować w przypadku pokoju dziecięcego.

  Written on poniedziałek, 26 grudzień 2022 13:00
 • Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  Planujesz zakup działki pod budowę domu? Sprawdź zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  Zakup działki to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed każdym inwestorem. Odpowiednio wybrana nieruchomość gruntowa ułatwi nam budowę domu zgodnego z naszymi marzeniami. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję i umówimy termin u notariusza, koniecznie sprawdźmy zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Co to takiego?

  Written on środa, 21 grudzień 2022 12:58
 • Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?
  Tabletka dzień po - jak uzyskać receptę?

  Stosunek seksualny, to niesamowite przeżycie, które dla obojgu partnerów, jest niekiedy spełnieniem ich fantazji erotycznych, lub po prostu, zaspokojeniem potrzeb seksualnych.

  Written on środa, 23 listopad 2022 12:10
 • Jak naprawić samochód po awarii?
  Jak naprawić samochód po awarii?

  Jeśli właśnie miałeś wypadek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wezwanie pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zadzwoń na policję lub karetkę pogotowia.

  Written on piątek, 18 listopad 2022 12:27
 • Łóżko z pojemnikiem czy bez – jakie wybrać?
  Łóżko z pojemnikiem czy bez – jakie wybrać?

  Łóżka z pojemnikiem to nowoczesne rozwiązanie w sam raz do małej sypialni. Kiedy warto je wybrać i czy opłaca się wybrać takie właśnie łóżko, a nie na przykład z szufladami? Gdzie szukać dobrych łóżek na lata? Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule.

  Written on czwartek, 17 listopad 2022 19:19
 • Czym są usługi holowania i pomoc drogowa?
  Czym są usługi holowania i pomoc drogowa?

  Holowanie to usługa, która przydaje się, gdy potrzebujesz pomocy. Usługi te są również znane jako usługi pomocy drogowej lub holowania.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:15
 • Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji
  Ślub cywilny – najważniejsze informacje o jego organizacji

  Wiele osób z różnych względów decyduje się na zawarcie ślubu cywilnego, który odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczystość ta jest przeważnie skromniejsza niż ślub wyznaniowy.

  Written on sobota, 12 listopad 2022 07:00
 • Dlaczego powinieneś korzystać z pomocy drogowej
  Dlaczego powinieneś korzystać z pomocy drogowej

  Pomoc drogowa to ważna usługa, która może pomóc w sytuacjach awaryjnych. Może być użyty do powrotu na trasę, jeśli masz problemy z samochodem, lub po prostu potrzebujesz pomocy w ogólnej konserwacji samochodu.

  Written on środa, 09 listopad 2022 12:31
 • Narożniki do salonu na wymiar – jakie modele są dostępne?
  Narożniki do salonu na wymiar – jakie modele są dostępne?

  Biorąc pod uwagę różnorodne style aranżacji salonowych wnętrz, mamy dzisiaj naprawdę ogromne pole do popisu. Jednym z najpopularniejszych jest styl skandynawski, który łączy chłodne barwy, minimalizm i nowoczesność.

  Written on sobota, 05 listopad 2022 16:35